Використання натуральних холодоагентів

20 грудня 2016

У рамках проекту «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу ГХФВ (гідрохлорфторвуглеводнів) у регіоні країн із перехідною економікою» Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) з 4 до 10 грудня в м. Шпрінге (Німеччина) відбулося навчання з питань використання натуральних холодоагентів.

Від нашого університету у проекті брали участь доценти кафедри теплоенергетики та холодильної техніки Андрій Форсюк і Валерій Возний, який є головою громадської організації  “Асоціація холодильщиків України”.

Також у навчанні взяли участь 13 представників із України, Білорусі, Узбекистану та Таджикистану, які працюють в галузі виробництва та використання штучного холоду і кондиціювання повітря чи мають стосунок до підготовки фахівців у цій царині, що дало можливість налагодити з ними дружні відносини.

Навчання проходило у провідному спеціалізованому навчальному закладі – Північно-Німецькому коледжі холодильщиків (NKF).

Учасники мали можливість ознайомитися з організацією та умовами навчання спеціалістів галузі штучного холоду, лабораторною базою закладу, методиками викладання, навчальними програмами.

У ході семінарських занять слухачі познайомилися із законодавчою базою країн ЄС, екологічними та безпековими аспектами використання холодильних агентів, правилами та порядком роботи з природними холодильними агентами, зокрема пропаном (R290). Окремо були розглянуті можливості використання існуючого холодильного обладнання у випадку заміни ГХФВ на природні холодильні агенти. Теоретичні знання були закріплені практичними заняттями, під час яких учасники провели збирання реальної холодильної установки, що працювала на пропані, здійснили процедури із заміни холодильного агента та відпрацювали методики безпечного обслуговування та налагоджування.

Після завершення навчання був успішно складений теоретичний та практичний іспит, за результатами якого учасники отримали відповідні сертифікати.

Отримані під час навчання інформація та навички будуть використані для підготовки фахівців спеціалізації “Холодильні машини і установки”, яких готує наш університет, і які в своїй діяльності постійно мають справу з холодильними агентами, та при викладанні сертифікатних програм, що плануються до відкриття.