Мотиваційний стимул

11 вересня 2017

З нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Німеччиною, за підтримки урядів обох держав розпочався Українсько-німецький рік мов. Заходи розпочалися 9 вересня в Києві вуличним фестивалем.

Фестиваль відвідали студенти факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу (ГРТБ) та Навчально-наукового інституту харчових технологій (ННІ ХТ) і викладачі кафедри іноземних мов професійного спрямування Олена Галинська та Ольга Ковальчук. Для наших студентів, зокрема, спеціальності «Туризм», котрі, починаючи з другого курсу, вивчають німецьку мову як другу іноземну, це була чудова нагода дізнатися більше про Німеччину, культуру, звичаї, можливості навчання, стипендіальні програми тощо.

Гості фестивалю побували на найбільшому уроці німецької мови, поглибили знання німецької завдяки участі у мовних інтерактивних майстернях, квесті, конкурсі «Європа у пазлах», слухаючи музику німецьких гуртів, читаючи книжки у Літературному саді, насолоджуючись поезією та навіть куштуючи традиційні німецькі страви та напої, а також беручи участь у кулінарних майстер-класах.

Викладачів кафедри іноземних мов професійного спрямування зацікавив досвід викладання німецької мови «з нуля» для студентів Спільного українсько-німецького факультету машинобудування Національного технічного університету «КПІ» ім. Ігоря Сікорського та Магдебурзького університету ім. Отто-фон-Геріке.

Продуктивним було спілкування з представниками Goethe-Institut щодо підвищення кваліфікації викладачів німецької мови, підготовки та складання іспитів з німецької мови, надання інститутом безкоштовних матеріалів до занять.

Слід зазначити, що за даними видання  Deutsche Welle, Україна посідає п'яте місце у світі за кількістю осіб, які вивчають німецьку мову - після Польщі, Великобританії, Росії та Франції.

Участь у подібних заходах є сильним мотиваційним стимулом для вивчення німецької мови, можливістю розвивати мовну компетентність, пізнавати культуру Німеччини, налагодити професійні контакти.