Втрачене покоління

4 липня 2017

​XX століття увійшло в історію не лише як пора визначних звершень і досягнень у різних сферах, а й як епоха жорстоких воєн, що вплинули на розвиток суспільства. Темі антигуманної війни присвячено чимало літературних творів у різних країнах світу. Втрачене покоління (або Втрачена генерація) – літературна течія, яка існувала між двома війнами – Першою та Другою світовою й об'єднала письменників Джеймса Джойса, Ернеста Хемінгуея, Джона Доса Пассоса, Томаса Еліота, Френсіса Скотта Фіцджеральда, Річарда Олдінгтона.

Вислів «втрачене покоління» став всесвітньо відомим завдяки Ернесту Хемінгуею, який використав слова американської письменниці Гертруди Стайн як епіграф до роману «І сонце сходить» (друга назва «Фієста»). Після публікації роману Хемінгуея «Фієста» вислів «утрачене покоління» став використовуватися і для позначення певного соціально-психологічного феномена. «Втраченим» називали покоління людей, які пройшли крізь випробування світової війни і втратили не лише здоров’я, а й віру в життя та майбутнє. Біль і душевне сум’яття цих людей передавали у своїх творах письменники, які на власні очі бачили пекло війни.

У читальному залі для студентів Науково-технічної бібліотеки університету працює тематична книжкова виставка «Втрачене покоління». Запрошуємо всіх бажаючих!