Від давнини до сьогодення

3 жовтня 2017

​27-29 вересня професор кафедри гуманітарних дисциплін Надія Левицька разом із колегами з НАН України брала участь у роботі Третього міжнародного конгресу «Кераміка та скло: міждисциплінарні дослідження», який організували та провели Польська академія наук, Вроцлавський національний університет та Інститут археології Польщі.

Професор Надія Левицька виступила з доповіддю, присвяченою сучасному мозаїчному мистецтву України, зокрема історії мозаїк станції Київського метрополітену «Золоті ворота», що включена до переліку найкрасивіших станцій світу.

28 авторських мозаїк князів Київської Русі, церков Києва та орнаментів, що апелюють до історії України-Русі, є яскравим нарисом з історії української культури, що поєднує в одне ціле давнину та сьогодення. З 2011 року ці мозаїки станції мають статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини, пам’ятника архітектури та містобудування, монументального мистецтва. Доповідь викликала зацікавлення зарубіжних колег.