Весняні здобутки хіміків-технологів

5 квітня 2017

Студентка 4 курсу факультету біотехнології та екологічного контролю Жанетта Бахмут, яка навчається за спеціальністю «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів», представила наш університет на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за спеціальністю «Хімічні технології та інженерія» та посіла 2 місце.

Жанетта презентувала конкурсну роботу «Отримання косметичних емульсій з ланоліном та дослідження їх фізико-хімічних та реологічних властивостей» (науковий керівник – к.т.н., доцент Наталія Сабадаш). Одержані результати мають важливе практичне значення, яке базується на можливості використання ланоліну – натурального структуроутворюючого компоненту у виробництві косметичних емульсій. Це дозволить розширити асортимент косметичних виробів на натуральній основі. Важливим доповненням до роботи були наукові дослідження в області ферментативного очищення як самого ланоліну, підвищення його якісних показників, так і очищення стічних вовномийних вод від жирової фракції перед скидом до водойм, що вкрай актуально для покращення екологічного стану країни.

Перш ніж потрапити до ІІ туру конкурсу, наукова робота після І туру пройшла «сліпий» відбір, під час якого з близько 60 закодованих робіт поданих із усіх провідних ВНЗ України, була відібрана третина, 20 найкращих робіт. У ІІ турі журі конкурсу враховувало не лише вміння донести матеріал та особистий внесок доповідача в роботу, а й публікаційну активність претендентів, що Жанетта з керівником виконали на «відмінно». Члени журі схвально оцінили представлені дослідні зразки емульсійних кремів, випробувавши їх на собі, та відзначили наукову роботу Жанетти Дипломом другого ступеня. Завідувач кафедри хімічної технології та фізичної і колоїдної хімії Георгій Сокольський отримав грамоту за плідну співпрацю у проведенні ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт і сприяння у підготовці висококваліфікованих фахівців у галузі хімічної технології.

Спонсор конкурсу АБ «Укргазбанк» нагородив переможців цінними призами: за І місце – електронний планшет; за ІІ місце – електронний годинник, книги з хімії та канцелярія; за ІІІ місце – книги з хімії.

Вітаємо призерку!