Важливо знати

5 жовтня 2017

Викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу  Дарія Басюк і Тетяна Примак взяли участь у Міжнародній конференції щодо вдосконалення методів статистики у сфері туризму, організованій Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Розвиток туризму в Україні передбачає вдосконалення методів статистики у цій сфері. Для стратегічного планування та розвитку важливо знати не лише кількість виїздів та в'їздів до України, але й мету подорожі, чи залишались на ніч у місті туристи, кількість залишених грошей в місті перебування та інші деталі. Також важливо вдосконалити збір та оброблення даних щодо внутрішньодержавного туризму. Про обмін досвідом, кращі світові практики у туризмі, використання мобільних даних для статистики туризму, а також запровадження системи сателітного рахунку говорили на Міжнародній конференції щодо вдосконалення методів статистики у сфері туризму.

З вітальним словом до присутніх звернулись перший заступник міністра економічного розвитку й торгівлі України Максим Нефьодов, старший офіцер інституту Європи Всесвітньої туристичної організації (ЮНВТО) Бека Джакелі та радник першого віце-прем'єр-міністра України, міністра економічного розвитку й торгівлі України, президент Асоціації “Національна туристична організація” Іван Ліптуга.

На конференції був присутній директор зі статистики, тенденцій та політики програм ЮНВТО Джон Кестер, який розповів про міжнародний досвід впровадження сателітного рахунку. Про основні засади державної політики в статистиці в сфері туризму йшлося у виступі голови Держстату України Ігоря Вернера. Він також повідомив, що у 2018 році буде запущений пілотний проект щодо обліку туристів на базі сателітного рахунку в галузі туризму в Україні.