Вагомий результат

16 квітня 2018

11-13 квітня в Одесі відбулася підсумкова науково-практична конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Технології захисту навколишнього середовища». Слід наголосити, що конкурс за даною спеціальністю відбувався вперше, і кафедра біотехнології і мікробіології НУХТ не могла залишитись осторонь цієї події. Відповідальна місія представляти наш університет випала магістрантам І року навчання Назару Костейкову та Артему Герштману. Наші студенти представляли наукову роботу «Біоконверсія відпрацьованої соняшникової олії у поверхнево-активні речовини Rhodococcus erythropolis IMB AC-5017 та Nocardia vaccinii IMB B-7405 для природоохоронних технологій», що була реалізована під керівництвом завідувача кафедри, д.б.н., професора Тетяни Пирог.

З усієї України на конкурс були подані 50 студентських наукових робіт із 28 закладів вищої освіти, що готують студентів-екологів. Для участі у підсумковій конференції були відібрані лише 30 робіт, і серед них й робота наших біотехнологів. Зазначимо, що наші студенти були єдиними представниками спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» серед всіх учасників конференції. Тому, відповідно, лише робота наших студентів ґрунтувалася на біотехнологічних методах вирішення екологічних проблем утилізації токсичної пересмаженої олії та ліквідації наслідків нафтових забруднень у воді.

У своїх доповідях учасники конференції запропонували безліч рішень нагальних екологічних проблем, актуальних не лише для нашої країни, а й для світової спільноти. Після кожної доповіді комісія задавала уточнюючі та в деякій мірі каверзні запитання. Найбільше шановне журі цікавив персональний вклад кожного з доповідачів у свою роботу. Крім того, члени комісії відзначили важливість представлення в наукових роботах саме технологій захисту навколишнього середовища, а не простої компіляції вже відомих науці методів очищення довкілля, чи їх порівняння. Усіх цих вимог намагалися дотриматись представники нашого університету.

Підводячи підсумки даного конкурсу, галузева конкурсна комісія визначила 11 робіт, що були відзначені дипломами І, ІІ та ІІІ ступеня. Крім того, 4 роботи, в тому числі й робота наших студентів, була відзначена «Дипломом оргкомітету», а інші 15 учасників отримали сертифікати учасників конференції.

Після нагородження для студентів була проведена чудова екскурсія по музею коньячної справи Н.Л. Шустова, в ході якої вони докладно дізналися про історію та особливості технології цього благородного напою. Крім того, на радість студентів, в них було вдосталь часу, щоб ознайомитись з усіма чарівними місцями сонячної Одеси.

Тож вітаємо наших біотехнологів і бажаємо їм подальших досягнень!

    СТРІЧКА НОВИН