Вагомі результати

3 липня 2018

На кафедрі інформаційних систем підвели підсумки науково-дослідної роботи за період із січня по травень 2018 року.

Цього року кафедрою укладений один договір на виконання НДР за госпдоговірною тематикою із загальним обсягом фінансування в 30 тис. грн. Підготовлена колективна монографія «Multiple Adaptive System of Identification» (автори – професор В. В. Самсонов, професор А. М. Сільвестров у співавторстві з Л. Ю. Спінул) та розділи у двох опублікованих колективних монографіях – «ITM 2016: Air Pollution Modeling and its Application XXV» (професор І. В. Ковалець) і  «Моделювання складних систем в економіці і освіті» (доцент С. В. Грибков, асистент К. Є. Бобрівник і студентка К. Ю. Чорнобай).

За перше півріччя 2018 року викладачі, аспіранти та студенти кафедри підготували та видали 22 наукові статті. З них: 4 опубліковані у виданнях, що входять до наукометричної бази SCOPUS; 3 – у виданнях зарубіжних країн англійською мовою; 4 –  в українських фахових виданнях англійською мовою; 15 –  в українських фахових виданнях українською та російською мовами; 8 –  за участі молодих учених кафедри; 5 –  за участі студентів.

Також опубліковані тези 60 доповідей на 10 міжнародних конференціях (у тому числі на двох конференціях за кордоном – Австрія, Італія). Здійснені 14 виступів на міжнародних наукових конференціях та одна стендова доповідь. Із тез доповідей 41 опублікована за участі студентів, 22 – за участі молодих учених кафедри.

Крім того, викладачі кафедри підготували й видали навчальний посібник «Інформатика та інформаційні технології» (автори – доцент С. В. Грибков і асистент С. В. Маковецька у співавторстві з О. Л. Сєдих).

Протягом січня-травня 2018 року 18 студентів напряму та спеціальності «Комп’ютерні науки» взяли участь у: Міжнародній олімпіаді з програмування ACM-ICPC - 2018 (регіональний етап); Всеукраїнській студентській олімпіаді з навчальної дисципліни «Інформатика» (1 і 2 етап); Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Інформатика» (1 і 2 етап); Всеукраїнській студентській олімпіаді з комп’ютерних наук (1 і 2 етап); Всеукраїнській студентській олімпіаді з математики (1 і 2 етап); Всеукраїнській студентській олімпіаді з навчальної дисципліни «Програмування й управління ІТ-проектами» (Internet-олімпіада); Міжнародній ІТ-олімпіаді «IT-Universe-2018»; Міжнародній олімпіаді «Програміст-2018» (від фонду Бориса Колеснікова); Всеукраїнському конкурсі наукових робіт молодих учених (1 і 2 етап); Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «ІТ-технології та кібербезпека».

Продовжує свою роботу та регулярну участь у міжнародних змаганнях студентський гурток із радіоспорту.

Як видно з наведеного вище, науково-дослідна робота на кафедрі інформаційних систем здійснюється динамічно за активної участі молоді. Тож можемо з певністю сказати – так тримати!

    СТРІЧКА НОВИН