У ногу із сучасністю

5 квітня 2017

​У рамках проекту «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу ГХФВ (гідрохлорфторвуглеводнів) у регіоні країн із перехідною економікою» Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) з 27 по 31 березня в м. Роттенбург на Неккарі (Німеччина) відбулися навчальні семінари з питань використання натуральних холодоагентів (аміаку та вуглекислого газу) в сучасних холодильних установках.

Від нашого університету у семінарах брали участь доценти кафедри теплоенергетики та холодильної техніки Андрій Форсюк і Валерій Возний, який є головою громадської організації  «Асоціація холодильщиків України».

Також у навчанні, крім України, спеціалістами в галузі холодильної техніки були представлені Білорусь, Узбекистан і Таджикистан, що дало можливість укріпити з ними дружні відносини, налагоджені на попередньому семінарі.

Навчання відбувалося в навчальному центрі, створеному відомим німецьким науковцем і спеціалістом у галузі холодильної техніки Пітером Шофлером на території заводу одного з найбільших світових виробників компресорного та іншого обладнання для холодильної техніки.

Учасники мали можливість ознайомитися з процесом сучасного виробництва холодильного обладнання, організацією навчальних занять і дослідницькою лабораторною базою навчального центру.

У ході семінарських занять слухачі познайомилися із законодавчою базою країн ЄС, екологічними та безпековими аспектами використання холодильних агентів, правилами та порядком роботи з такими природними холодильними агентами, як аміак і вуглекислий газ, що рекомендуються для заміни ГХФВ. Окремо були розглянуті особливості конструкції та роботи холодильного обладнання для цих холодильних агентів. Теоретичні знання були закріплені практичними заняттями, під час яких учасники провели дослідження та розрахунки роботи холодильних установок із використанням вуглекислого газу, що працювали за суб- та надкритичними циклами. Під час занять особлива увага була приділена питанням безпеки, особливостям роботи та обслуговування.

Після завершення навчання учасники отримали відповідні сертифікати.

У вільний від занять час учасники семінару мали можливість ознайомитися із архітектурою старовинного німецького містечка, де відбувався семінар.

Отримані під час навчання інформація та навички будуть використані для підготовки фахівців спеціалізації «Холодильні машини і установки», яких готує наш університет, і які в своїй діяльності постійно мають справу з холодильними агентами, та при викладанні сертифікатних програм, що плануються до відкриття.