Твоє право

14 квітня 2018

​13 квітня на запрошення кафедри екології та збалансованого природокористування НУХТ відвідала член національної команди експертів з реформування вищої освіти України (за підтримки Єврокомісії), голова Української асоціації викладачів і дослідників європейської інтеграції Ірина Сікорська, яка представила до уваги студентів та викладачів факультету біотехнології та екологічного контролю відкриту лекцію «Університетська освіта та міжнародна мобільність: для кого і для чого?».

Ірина Сікорська поділилася своїм досвідом викладацької діяльності, адміністративної та дослідницької  роботи, численних закордонних  відряджень,  викладання і стажування у США, Польщі, Нідерландах, Італії, Чехії, Швеції тощо.

Європейський експерт дуже доступно та вичерпно розповіла про університетську мобільність, єдину європейську університетську родину та детально зупинилася на програмі Жана Моне, два проекти якої реалізуються на кафедрі екології та збалансованого природокористування нашого університету.

Так для кого і для чого нам потрібна міжнародна академічна мобільність? Мобільність – це цінний досвід, інвестиція у своє майбутнє, інший формат навчання, працевлаштування, незалежність, подорожі, спогади на все життя і друзі з різних країн. Невже це недостатня мотивація для того, щоб почати активно діяти у цьому напрямку?

Ірина Сікорська розповіла про сприятливі фактори академічної мобільності: підтримку Кабінету Міністрів України та Національного Еразмус+ офісу, відділи з міжнародних зв’язків у кожному вищому навчальному закладі та міжуніверситетські угоди про співробітництво, підтримку викладачів, а також представила покрокову інструкцію щодо реалізації свого бажання навчатися за кордоном.  До речі, є навіть міжнародна академічна мобільність за власною ініціативою.

Аудиторію зацікавила інформація про програми та фонди, що сприяють академічній мобільності: Еразмус+ КА1 (кредитна/ступенева мобільність); програма ім. Фулбрайт  (США); стипендії від уряду Канади; Visby (Sweden); DAAD (Germany); Alliance Francaise; численні  пропозиції  іноземних ВНЗ; грантові пропозиції іноземних амбасад; Aupair /Work&Travel/Volunteers/Summer Schools.

Тепер наші студенти мають всю необхідну інформацію і можуть впевнено починати реалізацію свого права на академічну мобільність.

    СТРІЧКА НОВИН