Цікава імунологія

8 листопада 2017

На кафедрі біотехнології та мікробіології відбулася нестандартна лабораторна робота з дисципліни «Основи імунології» у студентів-біотехнологів 2-го курсу, яким випала чудова можливість наочно ознайомитися з основними органами імунної системи на прикладі лабораторних щурів. Одразу слід зазначити, що на практиці жодному лабораторному щуру не надається імені, лише порядковий номер, а найбільша кількість досліджень, як і у цьому випадку, проводиться на самцях. Зовні вони звичайно білі і з червоними очима, досить великі за розмірами і обов’язково статевозрілі.

На початку пари усі студенти за участі лектора дисципліни Інни Лич, асистентів Христини Берегової та Тетяни Белемець – уважно спостерігали за роботою професійно навченого працівника науково-дослідної лабораторії й усіма операціями, що проводилися. Спершу щурам необхідно було провести анестезію з використанням медичного ефіру. Після загальної анестезії піддослідних дістали та розпочали ряд досліджень. Відразу необхідно було розрізати та відділити від м’язової тканини по периметру черева хутро, потім вздовж вертикальної лінії розрізати м’язовий корсет, щоб нарешті дістатися внутрішніх органів та наочно спостерігати биття серця.

З використанням пінцету та хірургічних ножиць, у ході наукових досліджень були вирізані усі внутрішні органи щурів, зокрема кишківник, щоб у подальшому зробити його заміри (завдовжки 123 см), серце (з якого був взятий зразок крові для подальшого проведення експериментів), а також центральні (кістковий мозок, тимус) та периферійні (селезінка, печінка) органи імунної системи.

Не дарма говорять «Краще один раз побачити, ніж сім разів прочитати». Адже наші студенти змогли наживо усе роздивитися і вивчити, щоб надалі під наглядом викладачів самостійно провести дослідження та оперувати лабораторного щура №2. На лабораторній роботі кожний бажаючий мав змогу втамувати жагу своєї допитливості та поповнити багаж своїх знань із анатомічних досліджень внутрішніх органів тварин. Звичайно, все робилося з дотриманням техніки безпеки, обережно і в гумових рукавичках.

Студенти висловлюють щиру подяку своїм викладачам – Христині Береговій, Тетяні Белемець та Інні Лич, які доклали зусиль, щоб їх лабораторна робота з основ імунології пройшла неймовірно цікаво та повчально.