Теорія і практика

12 травня 2017

11 травня 2017 року студенти групи ТЦ-3-14 Навчально-наукового інституту харчових технологій разом із професором кафедри технології цукру та підготовки води Оленою Грабовською відвідали підприємство ПБП «Вимал» (м. Чернігів). Крохмальний завод «Вимал» є одним із найбільших сучасних підприємств України з виробництва картопляного крохмалю та крохмалепродуктів. З роботою крохмального заводу ознайомив студентів заступник директора з впровадження нових технологій Євген Ребенок, який докладно розповів про технологічні процеси перероблення картоплі на крохмаль.

У 2012 році підприємство здійснило капітальну модернізацію виробничих потужностей, була встановлена лінія світового лідера з виробництва обладнання крохмальної промисловості - шведської компанії Larsson. Це дозволило вийти на новий рівень якості продукції та збільшити загальну продуктивність. Продукція крохмального заводу відрізняється високою якістю, передовими технологіями і користується незмінним успіхом у покупців уже понад 20 років. У найближчих планах підприємців – розширення виробництва картопляного крохмалю з метою забезпечення ринку України високоякісною продукцією.

Студенти познайомилися з технологією та обладнанням, встановленим у цехах заводу, лабораторією та лінією з виробництва різних модифікованих видів крохмалю та декстрину. Керівництво підприємства завжди сприяє студентам та запрошує для проходження практики з подальшою перспективою роботи після закінчення навчання.

Прогулянка містом Чернігів також виявилася цікавою. Чернігів – одне з найстаріших міст України та Європи зі 1300-річною історією. У Чернігові є багато старовинних церков і соборів, пам'яток живопису та архітектури 11-12 ст. Місто вражає зеленими парками з великою кількістю квітучих тюльпанів та бузку. Особливо це стосується його історичної частини, яку називають «Дитинець». Студенти побачили П'ятницьку церкву (XII ст.-XIII ст.), Спасо-Преображенський (XI ст.) та Борисоглібський (XII ст.) собори, а також Катерининський собор (XVIII ст.), розташований у кінці Алеї героїв, побували на Валу, де розташовані дванадцять чавунних гармат, подарованих місту Петром І.

Поїздка вийшла вдалою, студенти познайомились із сучасним і перспективним крохмальним підприємством та отримали багато позитивних вражень від одного з найстаровинніших міст України.