Символ України

11 жовтня 2017

10 жовтня 2017 року в аудиторії Г-405 яблуку ніде було впасти. Адже в цей день кафедрою гуманітарних дисциплін Навчально-наукового інженерно-технічного інституту імені І. С. Гулого відбулося урочисте відкриття VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Конкурс, започаткований Указом Президента України у 2010 році, проводиться щорічно з метою вшанування літературної спадщини поета світового рівня, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання поваги до рідної мови і традицій свого народу.

Професор Надія Левицька виголосила вітальне слово до учасників мовно-літературного конкурсу – студентів І, ІІ, ІІІ курсу різних інститутів і факультетів. Вона наголосила на тому, що важко переоцінити значення творчості Великого Кобзаря для української історії, культури, літератури, мови, адже Тарас Шевченко глибоко розкрив духовне багатство українського народу, осмислив минуле, сучасне й майбутнє України. Про багатогранність творчості письменника розповіла і професор Світлана Буравченкова, яка зауважила, що Кобзар розкрив усі сторони життя українців у різних часових пластах. Професор Наталія Науменко зазначила, що творчість Тараса Шевченка є духовною основою формування сучасної української нації, а сам Великий Кобзар – символ України. З великим піднесенням учасники зустрічали студентку ІV курсу Навчально-наукового інституту економіки і управління Альону Гончар, яка декламувала поезію Тараса Шевченка «І мертвим, і живим…».

Після урочистого відкриття учасники отримали конкурсні завдання І етапу конкурсу.