Символ національної єдності

15 травня 2017

Викладачі, учні та студенти Волинського коледжу НУХТ долучилися до проведення VIII Всеукраїнського фестивалю вишитих рушників «Вишиті обереги єднання», який відбувся на Театральному майдані міста Луцька.

Зокрема, взяли участь у акції «Рушник єднання», під час якої лучани та гості міста утворили, розгорнувши рушники, символічний ланцюжок єднання. І міська площа засяяла вражаючою красою. У цих вишивках – наша національна краса, духовність, наші традиції. Адже відомо, що народна вишивка формує естетичні смаки, є взірцем людської працьовитості.

Фестиваль із роками став своєрідною візиткою Луцька. Відрадно, що на захід прийшли багато дітей та молоді у вишиванках та з рушниками, в яких, як і в пісні чи слові, закладена душа українського народу.

Також є символічним, що цього року фестиваль відбувався у День матері. В Україні жінка споконвіку асоціювалася з берегинею сім’ї. Саме від неї залежить виховання дитини, і саме мати прищеплює любов до рідної землі. Тож з нагоди Дня матері учні та студенти Волинського коледжу НУХТ влаштували за допомогою рушників флеш-моб, виклавши на сходинках обласного музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка гасло «Я люблю свою маму».

На завершення заходу організатори дійства побажали всім, щоб вишитий рушник завжди був у нашій великій українській родині, як ознака національної єдності, великої любові й незрадливості.