Свято для всіх

11 жовтня 2017

Впродовж десятиліть 14 жовтня Україна святкувала День Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва, а віднедавна цього дня ми ще почали вшановувати  мужність і героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності нашої країни, відзначаючи День захисника України. Ці свята мають давній тісний сакральний зв’язок, і саме про це йшлося під час заходу з нагоди свята, традиційно організованого студентською радою Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого за підтримки свого деканату.

Цього року до проведення заходу запросили фахівців кафедри гуманітарних дисциплін, тож присутні дізналися багато маловідомих, але дуже цікавих фактів із історії українського війська, і з його сучасності.

Розпочав захід заступник директора Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого з навчально-виховної роботи Юрій Вересоцький. Він коротко зупинився на історії святкування Дня захисника на теренах України у радянські часи і нині й представив студента інституту Владислава Бігуна, який є керівником клубу військової справи «Споттер» і волонтером спілки ветеранів спецпідрозділів «Альфа» й щороку люб’язно влаштовує виставку зразків озброєння для учасників і гостей святкування Дня захисника України.

Далі слово взяли викладачі кафедри гуманітарних дисциплін і студенти Навчально-наукового інституту харчових технологій, які підготували низку презентацій і доповідей. Доцент кафедри Олена Пивоваренко розпочала з екскурсу в історію свята Покрови і Дня українського козацтва. У продовження теми студенти розповіли про історію козацтва, заснування і устрій Запорізької Січі, козацькі клейноди та зачитали поезію, присвячену українському козацтву. Про витвори художньої культури доби козацтва та про естетичні ідеали козаків йшлося у виступі доцента кафедри гуманітарних дисциплін Євгена Кобилянського. Студент Навчально-наукового інституту харчових технологій Віктор Шкурко підготував повідомлення про особливості козацького флоту. Українській армії доби визвольних змагань і, зокрема військовій авіації УНР присвятила свою доповідь доцент Ольга Коцюбанська. А підсумувала плинність традицій на прикладі сучасної військової символіки та військової форми доцент Олена Пивоваренко.

Завершився захід відеороликом про стан сучасного озброєння української армії й піснею ветерана уже чотирьох воєн Олександра Рожка «Не сумуй». Для усіх присутніх пролунало побажання від кафедри гуманітарних дисциплін своєю працею, а не життями захищати й розбудовувати Україну.