Спільні рішення

13 березня 2017

Відповідно до попередньої домовленості відбулася зустріч керівників громадських організацій країн Східної  Европи, в якій взяв участь доцент кафедри теплоенергетики та холодильної техніки, президент ВГО «Спілка холодильщиків України» Валерій Возний.

У ході ділової зустрічі представники холодильних асоціацій Вірменії, Казахстану, Киргизії, Молдови, Таджикистану, Росії і України, робочих груп Азербайджану і Туркменістану провели перше засідання Міждержавної технічної ради асоціацій холодильної галузі.

Рішення про створення ради було прийняте в листопаді 2016 року під час зустрічі, організованої UNEP (Програма ООН по навколишньому середовищу), UNIDO (Організація об’єднаних націй з промислового розвитку) та ПРООН (Програма розвитку ООН) в Кишиневі. Мета нової структури – співпраця та спільне рішення загальних для галузі проблем, пов'язаних, зокрема, з навчанням і сертифікацією фахівців, створенням нормативної та правової бази, новими холодоагентами, інформаційним забезпеченням.

Учасники зустрічі відвідали провідні виробничі та навчальні майданчики і взяли участь у конференції «Бізнес і освіта», що відбулася у рамках ділової програми виставки «Світ клімату 2017».

На кафедрі холодильної і кріогенної техніки, систем кондиціонування і життєзабезпечення МГТУ ім. Баумана гостям продемонстрували стенди, на яких проходять підготовку майбутні фахівці холодильної галузі. Крім того, учасники зустрічі і співробітники вишу обговорили питання сучасних освітніх програм навчання студентів, підвищення кваліфікації викладачів і фахівців галузі, співпраці навчальних закладів і промислових підприємств.

У навчальному центрі «Верконт-сервіс», де готують фахівців із монтажу та обслуговування кліматичної і холодильної техніки, особливу увагу гостей привернули унікальні стенди, що демонструють роботу систем на вуглеводневих холодоагентах і CO2.

Один день у програмі зустрічі був відведений на екскурсію по виробничих цехах підприємств, що входять до групи компаній «Острів», її навчального та сервісного центрів. Кульмінацією візиту стало відвідування демонстраційного проекту, що використовує технологію «Ostrov Green Technology» і створеного при допомозі і підтримці UNIDO.

Під час конференції «Бізнес і освіта» гості взяли участь в обговоренні проблем підготовки кадрів, сертифікації фахівців, створення професійних і освітніх стандартів.

У завершальному засіданні Технічної ради брали участь представники «Холодильної Асоціації Вірменії», «Казахстанської асоціації холодильної промисловості», Республіканського громадського об'єднання (РОО) «Екохолод» Киргизької Республіки, «Асоціації ХОЛОДИЛЬЩИК Молдови», «Російського союзу підприємств холодильної промисловості», «Союзу холодильщиків України», робочі групи Азербайджану і Туркменії. Завдяки відеозв'язку, до заходу долучилися представники Республіканської Асоціації працівників холодильного обладнання та систем кондиціювання повітря ГО «Центр штучного холоду» Республіки Таджикистан.

Були прийняті документи, що регламентують діяльність ради, створені його керівні органи і комітети, розроблений план заходів та наступних зустрічей.

Отримана під час зустрічей інформація буде використана для підготовки навчальних курсів дисциплін професійного спрямування за спеціальністю «Енергетичне машинобудування» та підготовки програм сертифікаційних курсів.