«Солодка» лабораторна

3 квітня 2017

Асистент кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Олена Коваленко провела відкрите лабораторне заняття з дисципліни «Технологія кондитерських виробів» для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Харчові технології та інженерія». Тема лабораторної роботи була присвячена виробництву фруктово-ягідного мармеладу та оцінюванню його якості. На відкритому лабораторному занятті були присутні завідувач кафедри Володимир Ковбаса, викладачі, а також представник навчально-методичного управління університету Алла Оскілко.

Лабораторна робота розпочалася з обговорення основних етапів виробництва мармеладу із зазначенням усіх ключових моментів залежності співвідношення сировини в рецептурі від її якості. Детально були розглянуті особливості виготовлення мармеладу в лабораторних умовах і методи визначення фізико-хімічних показників яблучного пюре та мармеладу. Після уточнення всіх нюансів і отриманих відповідей на поставлені запитання студенти приступили до виконання лабораторної роботи.

Під час виконання лабораторної роботи студенти визначили показники якості сировини, розрахували рецептуру, виготовили фруктово-ягідний мармелад, дослідили його фізико-хімічні властивості. Завершилася робота органолептичною оцінкою мармеладу та написанням висновків про відповідність отриманих даних вимогам державних стандартів.

Лабораторне заняття було проведене на високому методичному рівні з урахуванням останніх досягнень у сфері технологій кондитерського виробництва.