Smart city стає на крок ближчим

3 листопада 2017

​Система знижок на концерти, фести та інші міські заходи для жителів Тель-Авіву; мобільний додаток  Smart Destination, що дозволяє спланувати туристичний маршрут, залежно від уподобань, часу та бюджету, в Барселоні або «розумні» ліхтарі, які розпізнають номери авто, в Стамбулі; єдина система оренди екологічного транспорту для пересування містом у Мадриді – перелік складових Smart City можна продовжувати до нескінченності, адже понад 2500 міст у світі взяли на озброєння цю концепцію і реалізують відповідні проекти. Чергові кроки в Україні у цьому напрямку теж зроблені.

Нещодавно в бізнес-центрі «Леонардо» відбулася презентація першої української краудсорсінгової Платформи міських інновацій за участю її модераторів і партнера (Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus), розробників міських стартапів, ІТ-фахівців, представників мерій, інших стейкхолдерів.

Студенти спеціалізації «Управління персоналом та економіка праці» Навчально-наукового інституту економіки і управління (ННІ ЕіУ), керуючись принципом «інновації в усьому», теж стали учасниками заходу та почули, як змінюються міста Бельгії і Данії після впровадження смарт сіті-платформ, зокрема, EXPO-Polis і Smart city virtual EXPО, бачення амбасадорів від міської влади, які українські міста можуть стати «розумними»; розібрались, як діє платформа, і зареєструвались на ній. Сама платформа являє собою віртуальне місто, де кожний зареєстрований користувач може подати на розгляд свій проект, ідею або звернутись із проблемою за смарт-категоріями (транспорт, комунальні послуги, безпека міста, будівництво, управління, суспільство, медицина, гостинне місто та розваги, пов’язане місто) та скористатися безліччю функцій: від навчання до проведення хакатону і, звичайно, отримати підтримку менторів і спонсорів для реалізації власних смарт-рішень.

Зацікавленість ейчарів ННІ ЕіУ в цьому проекті виявляється з позиції майбутніх управлінців, генераторів новаційних ідей та просто небайдужих мешканців столиці. Головне, щоб віртуальне місто не перетворилось на «мертве», хоча плани у розробників амбіційні, тож побажаємо їм успіху, який, в першу чергу, залежатиме від нашої участі і smart vision.