Смачно та корисно

5 квітня 2017

Протягом чотирьох тижнів група ВХК-15 Смілянського коледжу харчових технологій нашого університету проходила технологічну практику згідно з навчальним планом. Це була перша практика та перший професійний крок до майбутньої спеціальності. Під час практики студенти познайомились із хлібопекарським, кондитерським, макаронним і харчоконцентратним виробництвами.

Спочатку вивчали хлібопекарське виробництво. Під час занять у лабораторіях студенти-практиканти мали змогу власноруч місити тісто, виконувати розрахунки, досліджувати отримані продукти, а також познайомитись із напівфабрикатами та способами їх приготування.

Кондитерське виробництво освоїли не гірше. З цікавістю вони знайомились із асортиментом, не здогадуючись, що він настільки широкий та смачний. Зварена власноруч студентами карамель – стала найсмачнішою у їхньому житті, а випечене печиво та кекси не залишили байдужими навіть тих, хто не дуже полюбляє кондитерські вироби.

Макаронні вироби – це перша їжа студентів, тому знайомство з цим виробництво теж було цікавим. Адже раніше студенти не уявляли, що макарони бувають різні не лише за формою, але і за якістю, тому познайомитись із виробництвом, дослідити, та встановити якість свого улюбленого продукту, для них було справою честі.

Звичайно, хто ж не куштував продукти харчоконцентратної галузі? Всі споживають, але не знають про них нічого. Тому для початку познайомились із асортиментом, який надзвичайно вразив студентів своєю різноманітністю, а потім вирішили також встановити якість найулюбленіших продуктів.

Надзвичайно цікавими були екскурсії на різні виробництва за фахом. Своєю величністю та різноманітним асортиментом вразив студентів завод ТОВ «Черкасихліб ЛТД», де їх привітно зустріли випускники нашого коледжу, які отримали там роботу.

Не гіршою була і екскурсія на Смілянський завод продтоварів, де також випускниця коледжу влаштувала майстер-клас по оздобленню кондитерських виробів, а їх різноманіття вразило всіх. Цікаво та докладно провели екскурсію головний інженер і технолог виробництва.

Найприємніше було те, що всі підприємства вже запрошують на роботу майбутніх фахівців.

Перша практика залишила незабутні враження у студентів, вона була не лише навчальна, але ще й  корисна та смачна!