Шляхом пізнання

9 жовтня 2017

Студенти групи ТЗ-3-6 разом із асистентом кафедри технології зберігання і переробки зерна Тетяною Тракало та аспірантами кафедри Маргаритою та Мирославою Кожевніковими відвідали один із найбільших елеваторів Європи, що належить групі компанії «ULF» та знаходиться в місті Заводське, Полтавської області. Студенти познайомилися з технологією доробки зерна, технологічним обладнанням і виробничо-технологічною лабораторією підприємства.

Потужність одночасного зберігання зерна на підприємстві становить 446 тис. тонн. На елеваторі є сучасна вагова на 6 електронних ваг вантажопідйомністю 80 тонн, вузол із можливістю одночасного завантаження 3 вагонів та власна залізнична гілка на станцію Сулла. У власності підприємства є два маневрових тепловози з правом виїзду на станційні колії «Укрзалізниці». Вузол розвантаження автомобільного транспорту на дві лінії має загальну  потужність 1000 тонн за годину. Сушильне обладнання складається з чотирьох сушарок компанії «GSI» потужністю 250 тонн за годину кожна. Продуктивність транспортного обладнання становить 600 тонн за годину. Елеватор оснащений чотирма ємностями «GSI», 20 тисяч тонн кожна, шістьма ємностями «GSI» по 30 тисяч тонн, вісьмома – по 1500 тонн та шістьма ємностями компанії «CHIF» по 29 тисяч тонн. Підприємство має атестовану лабораторію, оснащену сучасним обладнанням.

На базі виробничо-технологічної лабораторії студенти вчилися проводити відбір зразків із автомобільного транспорту, а також визначали вологість зерна методом експрес-аналізу, його якісні показники на приладі «Інфратек».