Роз’яснює експерт

5 липня 2018

​Завідувач кафедри жирів та парфумерно-косметичних продуктів, доктор технічних наук, доцент Тамара Носенко взяла участь у роботі круглого столу «Успішним курсом за якістю українського продукту», організованого Асоціацією українських виробників «Морозиво і   заморожені   продукти».

Під час заходу провідні експерти з якості та безпечності харчових продуктів обговорювали, якої якості харчові продукти споживають українці, зокрема морозиво різних видів, на що звертати увагу споживачам під час вибору  харчового продукту.

Наш фахівець прокоментувала використання пальмової олії. На думку Тамари Носенко, вона не становить стільки загроз організму, як штучні трансжири.

«На думку медиків і дієтологів, більш шкідливими за впливом на організм, зростанням ризику виникнення серцево-судинних захворювань є штучно одержані трансжири. З цієї точки зору можна бути до певної міри адвокатом використання пальмової олії у харчових продуктах», - зазначила вона.

За словами Тамари Носенко, пальмову олію, а також кокосову виробники морозива використовують здебільшого через дефіцит молочного жиру та для зменшення собівартості.

«У чому негативний аспект використання пальмової олії? Передусім, у фальсифікації, коли її використовують для фальсифікації молочного жиру. Однозначно, за це виробник має платити штраф і не має вводити в оману споживача. Пальмову олію використовують у продуктах харчування, щоб не використовувати модифіковані жири - гідрогенізовані рідкі рослинні олії, які є джерелом трансжирів, що є токсичними у нашому раціоні», – роз’яснила наш експерт.

    СТРІЧКА НОВИН