Прозоро й відкрито

13 березня 2017

13 березня відбулася конференція трудового колективу університету. Нагадаємо, що до складу конференції трудового колективу були обрані 135 делегатів із усіх структурних підрозділів, зареєструвалися 102 із них, тобто необхідний кворум зібрався, тож голова конференції, професор Валерій Мирончук розпочав її роботу. Спочатку делегати одноголосно ухвалили порядок денний і регламент своєї роботи, а далі перейшли до першого питання.

Про виконання угоди з охорони праці за 2016 рік між адміністрацією і комітетом профспілки університету доповів заступник голови профкому НУХТ, професор Сергій Шульга. Він повідомив присутнім, що на засіданні профкому, яке відбулося 10 березня, проректор з навчально-виробничої діяльності та розвитку Олександр Бессараб доповів щодо виконання угоди з боку адміністрації. Також він детально проаналізував виконані роботи й вжиті заходи та витрачені на них кошти щодо поліпшення умов й забезпечення санітарних норм праці. Зокрема, розповів про виконані ремонті роботи, утилізацію небезпечних відходів, забезпечення працівників спецодягом, здійснене навчання окремих категорій співробітників, атестацію робочих місць зі шкідливими умова праці тощо. Заступник голови профкому закцентував увагу на тому, що профком, проаналізувавши звіт професора Бессараба, дійшов висновку, що угода повністю виконана, а фінансування на заплановані заходи – перевиконане, єдиний недолік, на який була звернена увага керівництва – недостатнє наповнення необхідними засобами аптечок на кафедрах. Доповідач вніс пропозицію конференції схвалити виконання угоди, що й було зроблено одностайно. Співдоповідач по першому питанню, проректор з навчально-виробничої діяльності та розвитку Олександр Бессараб представив проект угоди з охорони праці на 2017 рік, детально зупинився на запланованих заходах й повідомив, що наразі планова сума їх фінансування складає 365 тис. грн., та за потреби буде збільшена на стільки, на скільки буде потреба, адже адміністрація продовжуватиме поліпшувати умови праці наших співробітників, й вживатиме всі необхідні заходи для дотримання усіх нормативних вимог щодо її безпеки. Делегати одноголосно ухвалили угоду з охорони праці на 2017 рік у запропонованій редакції.

Далі розглянули інформацію про організацію в університеті планового навчання й перевірки знань працівників з безпеки життєдіяльності й охорони праці й інформацію щодо стану фінансування університету у 2017 році. З обох цих питань доповів проректор з навчально-виробничої діяльності та розвитку Олександр Бессараб. Зокрема, присутні дізналися, яким чином здійснюватиметься навчання у поточному році, й що, співробітники відділу охорони праці розробили форму дистанційного навчання, що дозволить полегшити й оптимізувати цей процес. Конференція одностайно проголосувала за прийняття до відома цієї інформації й до виконання передбачені планом навчання заходи. Стосовно стану фінансування делегати конференції отримали ґрунтовну інформацію й порівняльний аналіз із минулим календарним роком по загальному й спеціальному фондах фінансування, планових показниках заробітної плати, видатках на комунальні послуги, придбання матеріалів, інвентарю, оплату послуг (обслуговування техніки, вивіз сміття тощо), а також рівня заробітної плати основних категорій навчального й допоміжного персоналу. Крім того, були озвучені заплановані заходи, для поліпшення фінансової ситуації. Ця інформація також була прийнята до відома одностайним голосуванням.

Останнє питання, яке розглянула конференція, було відзначення наукових і науково-педагогічних працівників. З цього питання доповіла проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Лариса Арсеньєва. Щороку у третю суботу травня в Україні відзначається День науки, в рамках відзначення якого відбувається нагородження кращих науковців, тож Міністерство освіти і науки України надіслало до університету лист із проханням надати кандидатури  на нагородження відомчими відзнаками МОН і державними нагородами представників нашого колективу.

Одностайним рішенням конференції трудового колективу у 2017 році на нагородження висунуті:

- відомчими відзнаками Міністерства освіти і науки України:

Подякою – доцент кафедри маркетингу Наталія Фєдотова;

Почесною грамотою – начальник відділу дистанційного навчання Оксана Петруша;

нагрудним знаком «Відмінник освіти України» – директор Навчально-наукового інституту харчових технологій Оксана Кочубей-Литвиненко, завідувач кафедри маркетингу Олена Сологуб, заступник начальника Навчально-методичного управління Тетяна Янюк;

нагрудним знаком «За наукові та освітні досягнення» – заступники директора Навчально-наукового інституту харчових технологій Петро Шиян і Георгій Гончаров;

- державними нагородами:

Почесною грамотою Кабінету Міністрів України і пам’ятним знаком – завідувач кафедри інтегрованих автоматизованих систем управління Ігор Ельперін;

нагрудним знаком «Заслужений працівник освіти України» – перший проректор Володимир Яровий;

орденом «Ярослава Мудрого» V ступеню – проректор з навчально-виробничої діяльності і розвитку Олександр Бессараб;

орденом «За заслуги» І ступеню – ректор Анатолій Українець.

Наостанок делегати затвердили протокол конференції, й її голова, професор Валерій Мирончук, оскільки порядок денний був повністю вичерпаний, оголосив конференцію закритою.