Професійні відкриття

5 квітня 2018

​Справжнім відкриттям весняного семестру для магістрантів першого року навчання кафедри біотехнології і мікробіології став предмет «Сучасні фармацевтичні технології», на якому вони мають можливість поспілкуватись зі спеціалістами у сфері фармацевтичних виробництв. Так, на минулих заняттях студенти вже прослухали лекції від представника ТОВ «Фармацевтичний завод «Біофарма» про особливості виготовлення препаратів крові, випускниця кафедри, що представляла компанію «SCA Hygiene Ukraine» розповіла про новітні експрес-тести мікробного забруднення поверхонь, а працівники ТОВ «Фарма Старт» роз’яснили студентам етапи проектування фармацевтичних виробництв.

Нещодавно випускниця кафедри біотехнології і мікробіології Анна Софілканич, а нині провідний фахівець відділу управління якістю АТ «Київський вітамінний завод», люб’язно погодилася прочитати лекцію студентам-біотехнологам. Насамперед, варто зазначити, що лекція відбулася в цікавій та дружній атмосфері, оскільки магістранти вже були знайомі з лектором два роки назад, коли вона вела практичні заняття з дисципліни «Промислова технологія лікарських засобів».

Упродовж лекції, фахівець разом зі студентами розглянули особливості фармацевтичної системи якості та основних правил належної виробничої практики. Студенти дізнались, як забезпечують і підтримують якість на кожному етапі виробничого циклу лікарського засобу на фармацевтичному підприємстві. Особливо студентів цікавило питання необхідності проведення сертифікації GMP в Україні, а також ліцензійні умови, згідно з якими в нашій країні дозволено проводити діяльність із виготовлення лікарських засобів. Крім того, гостя розповіла про особливості підготовки аудиторів у сфері сертифікації GMP, а також історію та основні функції фундаментальних для фармацевтичної промисловості міжнародних організацій, таких як FDA, ICH та PIC/S. Наостанок вона, в так би мовити неформальній обстановці, розповіла про особливості роботи у фармацевтичній компанії та побажала студентам гарно відпочити цього літа, оскільки наступного вони вже будуть працювати.

Студенти висловлюють вдячність Анні Софілканич за цікаву та доступну лекцію, а лектору дисципліни Юрію Карлашу та керівництву факультету біотехнології та екологічного контролю за запрошення провідних спеціалістів у галузі сучасної фармацевтики до нашого університету!

    СТРІЧКА НОВИН