Пріоритет – розвиток науки

5 липня 2018

​В Україні з’явиться Міжвідомча рада, що координуватиме фундаментальні і прикладні дослідження. Рішення про її створення прийняв Уряд України.

Рада зосередиться на тому, щоб розвивати як фундаментальну науку, так і ефективно використовувати її результати в прикладних дослідженнях і науково-технічних розробках.

Наприклад, вона має відстежувати та давати рекомендації про те, як покращити передачу результатів досліджень у реальний сектор економіки, попереджувати дублювання тематики досліджень, створювати центри колективного користування науковим обладнанням тощо. Ще одне важливе завдання – Рада має долучитися до організації комплексних міжвідомчих досліджень.

Загалом серед завдань Міжвідомчої ради визначені:

• створення ефективної системи координації роботи з розвитку фундаментальних і прикладних досліджень;

• підготовка пропозицій з використання результатів фундаментальних досліджень у прикладних дослідженнях і науково-технічних розробках в усіх галузях економіки;

• сприяння організації наукових зв’язків між різними відомствами та установами, взаємодії науки та освіти, розширенню зв’язків науки з виробництвом;

• сприяння міжнародному науковому співробітництву, інтеграції української науки у світовий науковий та європейський дослідницький простір із урахуванням національних інтересів.

Також Уряд затвердив склад Ради. Її очолюють два співголови, якими за посадами є міністр освіти і науки та президент НАН України. До Ради увійдуть представники галузевих академій наук, Наукового комітету Нацради з розвитку науки і технологій, МОЗ, Мінекономрозвитку, Міноборони, інших міністерств, наукових установ, громадських організацій. Персональний склад має бути затверджений протягом найближчого місяця НАН спільно з МОН України.

 

    СТРІЧКА НОВИН