Пріоритет – харчова безпека!

9 січня 2018

Згідно з новим харчовим законодавством у всіх закладах ресторанного господарства вже повинні бути впроваджені стандарти харчової безпеки НАССР.

Вперше в Україні компанія PROFI CLUB спільно з Інститутом післядипломної освіти НУХТ реалізувала освітній проект «Програма підготовки внутрішніх аудиторів системи харчової безпеки в закладах ресторанного господарства».

У ході п’ятиденного інтенсивного курсу учасники  проекту дізналися: всі нюанси проектування закладів ресторанного господарства, вибору обладнання та оформлення технічної документації; все, що потрібно врахувати в приміщенні для уникнення штрафів і як можна виправити технічні помилки; що в першу чергу перевіряють державні інспектори; наукове обґрунтування та причини впровадження саме таких санітарних норм для закладів ресторанного господарства; особливості нової процедури проведення перевірок; як убезпечити себе і своїх гостей за допомогою превентивних методик і лабораторного контролю. Лектори розповідали, як вони отримували свій колосальний досвід, проходячи складний HACCP-маршрут, як «падали і підіймалися», впроваджуючи у себе в ресторані систему харчової безпеки. Фахівці, передаючи слухачам свій досвід, застерігали від поширених помилок і намагалися переконати, що з отриманими знаннями шлях можна пройти швидше і легше.

Під час навчання учасники проекту розробляли haccp-плани, заповнювали документи і знаходили виходи зі складних ситуацій у внутрішньому аудиті.

Впродовж двох останніх днів розглянули блок щодо послідовності впровадження НАССР на підприємстві, яка залежить від правильного розуміння викладених пунктів у законодавстві України.

У кінці навчання були здані тест на знання стандартів і письмовий іспит, які засвідчили, що учасники проекту: можуть описувати обов'язки внутрішнього аудитора, а також значення внутрішніх перевірок для підтримки належної роботи систем менеджменту і їх поліпшення; опанували навички розроблення основних робочих документів HACCP, техніки проведення аудиту, ведення необхідної документації про аудити, підготувалися до самостійного планування та проведення внутрішніх аудитів на підприємствах, з урахуванням рекомендацій стандартів; можуть пояснювати призначення і структуру стандартів із урахуванням процесів виробництва і збуту продуктів харчування, а також системи управління їх безпекою на основі аналізу факторів ризику; можуть планувати і проводити внутрішній аудит системи менеджменту безпеки продуктів харчування, а також звітувати по ньому; дізналися про основні проблеми і помилки, що виникають при впровадженні та проведенні внутрішнього аудиту HACCP.

Завершився проект урочистим врученням Сертифікатів державного зразка. Бажаємо випускникам проекту успіхів на шляху впровадження стандартів HACCP!

    СТРІЧКА НОВИН