Позитивна оцінка від колег

4 грудня 2017

Троє молодих викладачів кафедри біотехнології і мікробіології проводили відкриті лабораторні заняття з дисциплін, що викладаються в поточному семестрі.

Однією з перших своє відкрите заняття з дисципліни «Основи імунології» проводила асистент Тетяна Белемець, темою якого були «Формені елементи крові». У ході лабораторного заняття, асистент разом зі студентами-біотехнологами другого року навчання, повторили увесь теоретичний матеріал стосовно клітин крові: їх будову, функції  і специфічні особливості, зокрема найбільша увага була приділена Т- та В-лімфоцитам (їх субпопуляціям і функціям), а також лейкоцитам (гранулярним та агранулярним). За час роботи зі студентами викладач навчила робити та фарбувати мазки крові, працювати з меланжерами, лічильною камерою Горяєва, а також прослідкувала за правильністю виконання усіх дослідів. Як результат – студентами були опановані методики досліджень і підрахунку формених елементів крові людини.

Випускниця кафедри, а на сьогодні її асистент Христина Берегова проводила відкрите заняття «Фізіологія мікроорганізмів, катаболізм вуглеводів» з дисципліни «Загальна мікробіологія і вірусологія». Одразу зазначимо, що тема лабораторного заняття є доволі непроста, адже для проведення усього комплексу передбачених робіт необхідні ґрунтовні знання з хімії, біохімії та мікробіології. Заняття молодого викладача супроводжувалося мультимедійною презентацією, яка відображала суть і принципи основних тестів (O/F, MRVP, субстратної специфічності, гідролізу крохмалю), які використовуються для визначення типу метаболізму та кінцевих продуктів. Особливо корисними були влучні зображення – приклади для порівняння одержаних результатів дослідів зі стандартами. Протягом усієї лабораторної роботи студенти охоче залучалися до дискусії з викладачем та якісно виконали весь необхідний комплекс досліджень.

Наостанок до серії відкритих лабораторних занять долучився новий викладач кафедри, асистент Тетяна Сулейко, яка провела заняття «Морфологічні та культуральні ознаки міцеліальних грибів» з дисципліни «Мікробіологічні основи екологічних технологій». На початку лабораторної роботи викладач коротко окреслила прочитаний на лекції теоретичний матеріал, у рамках якого студенти пригадали будову клітини мікроміцетів, будову міцелію, а також способи розмноження міцеліальних грибів. Особливо детальна характеристика, із зазначенням практичного значення, була надана таким родам як Mucor, Rhizopus, Penicillium, Aspergillus, Fusarium, Botrytis, Alternaria, Endomyces та Trichothecium. За допомогою мультимедійної презентації були представлені фотографії овочів і фруктів із проявами захворювань, викликаними деякими родами мікроміцетів. У ході заняття студенти ознайомилися з грибами у чашках Петрі та під час мікроскопування розглянули міцелій і органи розмноження.

На кожному з вище зазначених занять були присутні викладачі та завідувач кафедри Тетяна Пирог. За результатами проведеної роботи асистенти були атестовані та відзначені позитивною оцінкою.