Позиція

7 вересня 2017

​Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ефірі каналу «112 Україна» заявила, що Міністерство освіти і науки виступає проти скорочення кількості отримувачів стипендій у вишах.

Вона підкреслила, що в Україні студентам складно знайти погодинну роботу, на відміну від західних країн. Тому зменшення кількості стипендіатів є недоцільним, оскільки буде демотивувати студентів здобувати вищу освіту.

«Якщо, наприклад, в західних країнах студенти можуть з легкістю отримати погодинну роботу, тому що є велика пропозиція для того, щоб вони могли суміщати роботу з навчанням, – то в Україні таких пропозицій небагато. Більшість українських студентів-програмістів починають працювати вже з другого курсу. Оскільки це дистанційна робота, є можливість спланувати свій час. Для студентів інших спеціальностей знайти погодинну роботу важко», – пояснила Лілія Гриневич.

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року була введена рейтингова система отримання стипендій. Наразі 50% студентів ВНЗ отримують стипендії: 43% – академічні та 7% – соціальні. Кабінетом Міністрів затверджений розмір мінімальної академічної стипендії для вишів III-IV рівня акредитації на рівні 1100 грн., а розмір підвищеної стипендії становить 1600 грн. На педагогічних, природничо-математичних й інженерно-технічних спеціальностях розмір стипендії складає 1400 грн., а підвищеної стипендії – близько 2 тисяч грн.