Потужний старт

12 червня 2018

День захисту дипломних робіт! Цього дня чекають всі, а особливо студенти кафедри біотехнології і мікробіології. Адже похизуватись своїми знаннями, здобутими за 4 роки навчання, та ще й перед цілою аудиторією уважних слухачів ой як не легко… Сьогодні найсміливіші студенти 4 курсу можуть зітхнути з полегшенням. Так, вони це зробили! Чи то сонячна погода, чи, можливо, очікування ще одного «допиту» студентів посприяли гарному настрою членів комісії, але атмосфера під час захисту дипломів була приємною та, навіть, із ноткою гумору.

Впродовж дня були прослухані доповіді бакалаврських робіт 15 студентів. Завдяки Наталії Петренко, Каріні Кондрашевській, Ігорю Ключці присутні змогли дізнатися нові цікаві факти про поверхневі-активні речовини і їх роль у різних біотехнологічних процесах, а також те, що оцінка 100 балів за диплом бакалавра є цілком досяжною! Софія Дуб’янська, Анна Бондаренко, Олександра Югас та Ірина Мельник представили роботи, що стосувались особливостей біотехнології протикашлюкової вакцини, арахідонової кислоти і навіть екологічно чистого бутанолу. Родзинкою захисту першої половини дня стала дипломна робота Марії Боровиченко, яка спроектувала ділянку виробництва антибіотику фумагеліну для лікування бджіл від розладів кишківника.

Друга частина захисту дипломних робіт почалася з того, що студентка Ірина Татарчук представила проект по очищенню забруднених ґрунтів і водоймищ України з використанням біопрепарату для деградації нафти. Далі Юля Волошенюк та Оксана Боднар продемонстрували глибокі знання з імунології, вірусології та генетики, представивши на розгляд комісії роботи по імунокоректорах, а Оксана також показала можливість спільного використання наночасток церію та інтерферону у противірусній практиці. Вікторія Гафенко презентувала проект біосинтезу антибіотику даптоміцину, а Дар’я Кладовщикова – бактеріоциновмісного препарату. Ірина Курченко ознайомила присутніх із особливостями біосинтезу преднізолону з гідрокортизону, а Олександр Зінченко представив проект отримання лонголітину для застосування у виробництві тромболітичних препаратів.

Результати захисту дипломних проектів/робіт перевершили всі сподівання! Тож, всім тим, хто захищатиметься у наступні дні, бажаємо успіхів!

    СТРІЧКА НОВИН