Підтвердити звання кращих – готові!

30 грудня 2016

На кафедрі біотехнології і мікробіології відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за напрямами «Біотехнологія» та «Біологічні науки».

Після перевірки конкурсних робіт комісія у складі професора Тетяни Пирог, доцентів Вікторії Красунько, Юрія Пенчука та Оксани Скроцької визначила переможців.

За напрямом «Біологічні науки» дві роботи найбільше вразили комісію – «Антифітовірусна активність тилорону та наночасток діоксиду церію» Павла Голубєва (науковий керівник – Оксана Скроцька) та «Вплив протипухлинних препаратів рослинного походження на клітинний цитоскелет in vitro» Руслани Кочерги (науковий керівник – доцент кафедри біотехнології і мікробіології Світлана Тетеріна).

За напрямом «Біотехнологія» кращими визнані роботи:

у секції «Промислова, харчова, сільськогосподарська, медична та фармацевтична біотехнологія» – «Інтенсифікації біосинтезу мікробного екзополісахариду етаполану на суміші меляси та соняшникової олії» Андрія Вороненка (науковий керівник – Тетяна Пирог) і «Дослідження синтезу бактеріоцинів та екзополісахаридів молочнокислими бактеріями» Віктора Борцюха та Дмитра Косого (науковий керівник – професор кафедри біотехнології і мікробіології Наталія Кігель);

у секції «Екологічна біотехнологія та біоенергетика» – «Активність прооксидантної та антиоксидантної систем у пострадіаційних генераціях Cladosporium cladosporioides за різних умов трофіки» Ганни Пономаренко (науковий керівник – Вікторія Красунько);

у секції «Молекулярна біотехнологія та біоінформатика» – «Деякі особливості молекулярних механізмів противірусної дії тилорону та наночасток діоксиду церію» Павла Голубєва і Євгена Харченка (науковий керівник – Оксана Скроцька).

Роботи переможців представлятимуть наш університет у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, який відбудеться у два етапи: рецензування робіт і представлення відібраних матеріалів на науково-практичній конференції.

ІІ тур Конкурсу проходитиме у березні-квітні 2017 р. за напрямом «Біологічні науки» на базі Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, за напрямом «Біотехнологія» – на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського».

Тож побажаємо нашим студентам-науковцям нових досягнень, творчих ідей та успіху!