Перевірені рішення

16 червня 2017

Зважаючи на посилення загроз в сфері безпеки і миру на нашій планеті, за ініціативи авторитетних вчених у 2005 році був створений Глобальний Союз Учених за Мир (ГСУМ) як  нова сила в сфері запобігання тероризму, війни і соціального насильства. Місія ГСУМ полягає, у першу чергу, у зменшенні ступіня залежності від насильницьких методів вирішення конфліктів, запобіганні загостренню протиріч у суспільстві, які призводять до виникнення соціальних конфліктів і тероризму, проведенні наукових досліджень і пропагуванні новаторських ефективних методів і підходів для запобігання конфліктів та захисту від них.

З метою інформаційного розповсюдження новаторських рішень проблем насильства і соціальних конфліктів у м. Києві 14-15 червня 2017 р. відбулася Міжнародна конференція «НАУКА І МИР: Перевірені рішення проблем насилля і глобальних конфліктів».

Конференція організована українським представництвом ГУСМ, лідерами якого є віце-президент ГУСМ зі всесвітнього розвитку, доктор юридичних наук, професор Василь Крутов і керівник представництва ГУСМ в Україні, академік Національної академії педагогічних наук України, доктор Сергій Максименко.

На конференції наш університет був представлений численною делегацією на чолі з проректором з науково-педагогічної та виховної роботи Ларисою  Арсєньєвою і директором Навчально-наукового інституту харчових технологій Оксаною Кочубей-Литвиненко.  Під час роботи конференції була детально обговорена нинішня глобальна криза безпеки, яку можливо подолати, у тому числі, застосуванням ефективних методів вирішення конфліктів і соціальної інтеграці, які не є розповсюдженими і загальновідомими. Зокрема, це стосується інноваційних способів лікування епідемії стресу, запобігання антисоціальній поведінці та подолання гострого соціального стресу за допомогою трансцендентальної медитації. Подібні методи базуються на дослідженнях квантових механізмів соціального миру і нейрофізіології миру.

Також на конференції було розглянуте питання щодо реалізації інновацій в освітянському просторі – освіта на основі свідомості та просуванні глобального громадянства.

Розроблена провідними вченими і поки що нова для нашого суспільства система внутрішнього самовпорядкування свідомості може сприяти подоланню певних протиріч у міжособистісних стосунках, покращити розумову діяльність людей, знизити рівень соціальної агресії, навчити нове покоління новаторським схемам поведінки.