Пам’ятний день

14 березня 2017

Цей пам’ятний день відзначається в навчальному закладі вперше.

До 14 березня група викладачів коледжу підготувала низку цікавих заходів. Відразу після виконання Гімну України почалася година спілкування студентів із добровольцями, що повернулися із зони бойових дій АТО. Зустріч почалася з історичної довідки, поданої викладачем історії України Валентином Решетняком. Молодь почула цікаву інформацію про українських добровольців і медичних волонтерів, починаючи з років Першої світової війни. Згадали про українських січових стрільців, їхні цілі та заслуги у боротьбі проти російської агресії у той час. Було віддане належне діям вільного козацтва Черкащини в роки Української національної революції, зокрема, полковнику Смілянської сотні Якову Водяному. Не оминули увагою студентську звитягу під станцією Крути, подвиги добровольчих студентських батальйонів у перший рік радянсько-німецької війни 1941-1945 років. Таким чином, бойові успіхи сучасних добровольців і волонтерів у зоні АТО є продовженням давніх героїчних традицій народу.

Викладач Олег Самко запропонував переглянути надзвичайно цікавий документальний фільм «Побратими». Після цього викладач Олена Демченко представила гостей - колишніх добровольців, а нині громадських активістів Ігоря та Костянтина. Вони розповіли про бойові будні на Донбасі і з особливою подякою згадали листи підтримки, поезії та пісні, продовольчу та матеріальну допомогу, доставлену бійцям у зону бойових дій.

Потім студенти з викладачами відвідали Музей історії коледжу, де розгорнута експозиція, присвячена бійцям-випускникам і волонтерському рухові в навчальному закладі. Полеглі герої були вшановані покладанням калини та свічкою Пам’яті.

До цього дня були підготовлені кілька стіннівок.