Обопільно корисна зустріч

15 березня 2017

​Керівництво нашого навчального закладу завжди приділяло максимальну увагу розвитку співпраці з роботодавцями й нині, коли сучасний ринок праці формує нові виклики до підготовки фахівців, такі зв’язки набувають ще більшого значення. Тож ректорат виступив із ініціативою проведення круглого столу з представниками компаній-роботодавців із метою обговорення та напрацювання нових видів співпраці. Проректори Ярослав Засядько та Олександр Шевченко представили бачення університетської спільноти, точку зору роботодавців озвучили фахівці компаній «Данон», «АЗБІ», «АШАН», «Фуд Пак Сервіс», «УКРПРОМІНВЕСТ» (Гайсинський цукровий завод),  «Перша Чарівна Скриня» та ін.

Зокрема, проректор з міжнародних зв’язків та інтеграції Ярослав Засядько запропонував три вектори можливого розвитку співпраці – підприємство вже з 2-3 курсу відбирає свого майбутнього фахівця й «замовляє» для нього викладання додаткових курсів; підприємство надає кредит на цільову підготовку «свого» спеціаліста або підприємство обирає групу студентів і «веде» їх до завершення навчання, заохочуючи працевлаштуватися саме на ньому (це можуть бути іменні стипендії, наприклад), при цьому студенти курсові й дипломні проекти виконують під вирішення реальних потреб вже «свого» підприємства.

Проректор з наукової роботи Олександр Шевченко наголосив, що наразі існує певний розрив між вишами й роботодавцями, коли вищі навчальні заклади не завжди володіють інформацією щодо вимог роботодавців до фахівців, а отже, є нагальна потреба безпосередньої участі представників компаній у підготовці висококваліфікованих і конкурентоспроможних спеціалістів. Зокрема, вони могли б суттєво допомагати у формуванні навчальних планів, надавати рекомендації щодо включення до варіативної частини необхідних певному підприємству дисциплін чи спецкурсів, брати участь у наукових конференціях, де оцінювати рівень студентів, починаючи з молодших курсів, і робити вибір «свого» фахівця.

Роботодавці ж стурбовані низьким рівнем мотивації претендентів на вакантні місця й завищеними очікуваннями випускників вишів, які змушують їх розчаровуватися у обраній спеціальності й шукати іншої.

Начальник відділу працевлаштування випускників Вікторія Романенко зауважила, що вищі навчальні заклади й роботодавці мають спільно працювати з майбутніми вступниками, а відтак і випускниками, починаючи ще з середніх класів школи. Тоді школярі не просто отримуватимуть інформацію про можливості здобуття вищої освіти, але й розумітимуть тонкощі спеціальності, знатимуть вимоги при працевлаштуванні, а головне – усвідомлюватимуть, що професія затребувана на ринку праці. Коли вони будуть робити свідомий вибір, чітко розуміючи, куди й навіщо вступають, тоді вони матимуть і мотивацію до старанного навчання й до працевлаштування за своєю спеціальністю.

Завершився круглий стіл закликом до представників компаній надавати свої конкретні пропозиції щодо поглиблення й розвитку співпраці, тож найближчим часом можна очікувати укладення нових партнерських угод.

Фотоальобом...