Оберіг українського народу

19 травня 2017

18 травня у структурних підрозділах нашого університету відзначили День української вишиванки.

Зокрема, кафедра українознавства провела захід «Вишиванка – оберіг українського народу».

За традицією, майже усі члени кафедри та присутні на заході аспіранти та студенти були одягнені у різноманітні вишиванки.

Захід відкрила завідувач кафедри Надія Левицька, яка повідомила, що українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка-вишиванка – є головним оберегом кожної людини, усього українського народу. Українська вишиванка є абсолютно унікальним, автентичним феноменом, який характеризує не лише темперамент нації, але й є її візитівкою, наголосила вона.

Святе покривання, яке найближче до тіла, - це, звісно, своя сорочка. В українців є такий вислів: «Народитися в сорочці» - бути щасливим у житті. Тому сорочка - це не лише частина нашого гардеробу, а певна закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену та гармонійну долю людини.

Кодування сили має в собі і українська вишиванка, якій надавали величного змісту, вишиваючи сакральними узорами-письменами долю.

Українська вишиванка — це те, без чого важко уявити українську культуру, побут і історію... Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні. Більше того, нині можна з впевненістю говорити про відродження українських традицій у сучасній інтерпретації, зазначила завідувач кафедри на завершення.

Захід продовжила доцент Олена Пивоваренко, яка розповіла про різноманіття типів і різновидів вишиванок по всіх регіонах України. Вона зосередила увагу на тому, що навіть у межах однієї області вишиванки можуть суттєво різнитися, хоча їм усім властива характерна для українського етносу символіка. Культурна цінність української вишиванки обумовлена широкою палітрою кольорів і технік, яких налічується більше 20. Українські майстрині використовують 250 видів вишивальних швів.

Присутні студенти та викладачі коротко розповіли про свої вишиванки, серед яких було представлене не лише регіональне різноманіття, колористика, а й стилі. Були вишиванки навіть кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Завершився захід закликом любити Україну, шанувати та зберігати її культуру, звичаї та традиції.

У Смілянському  коледжі харчових технологій НУХТ  відбувся День вишиванки у Європі. Його метою стало ознайомлення студентів із традиціями рідного краю; розширення уявлення про вишиванку, як вид мистецтва, про її значення у житті українців; прищеплення любові до національних традицій, до краси і гармонії навколишнього світу; навчити поважати старше покоління, шанувати людей праці; виховувати почуття національної гордості та сприяти розвитку естетичного смаку та творчого мислення.

У коледжі це свято традиційно відзначається у вигляді флеш-мобу, під час якого студенти презентують вишивки різних областей України. За допомогою віршованої розповіді молодь дізналася, скільки вкладено душевного тепла в кожну вишиту сорочку. Під час хореографічної постановки студенти мовою жестів висловили свою національну та громадянську позицію.

Студенти та педагогічний колектив Вінницького коледжу НУХТ також долучилися до свята.

Упродовж дня у  навчальному закладі проходили заходи, що популяризували  українську культуру і традиції.

Вражаючим для усіх студентів став конкурс на кращу вишиванку. Око милували як автентичні, так і більш стилізовані вишиті сорочки; зустрічалися вироби ручної роботи та машинного виробництва, але кожна вишиванка вражала своєю оригінальністю й власною історією.

Журі був відзначений національний одяг студентів Марини Кушниренко та Євгенія Янковського, які отримали в подарунок від студентської профспілкової організації  сертифікати на відвідування льодового клубу та аквапарку. За цілісність образу та  сучасну стилістику солодкі подарунки отримали Діана Сухова,  Дмитро Борух.

Групи 1-ОВ та 2-АМ-1 відзначені Подяками адміністрації коледжу за збереження, вшанування, пропаганду українських традицій.

На завершення усі учасники навчально-виховного процесу, вбрані в національний одяг – вишиванку, взяли участь у патріотичному  флеш-мобі.

Фотоальбом...