Новий вектор співпраці

8 вересня 2017

Традиційно наш університет має тісні плідні зв’язки з Посольством Королівства Нідерландів. Слід зазначити, що сприяв цьому, значною мірою, Почесний Доктор нашого університету Хууб Леліевельд.

У квітні 2017 року відбулася чергова ротація Радника Посольства Королівства Нідерландів з питань сільського господарства. Цю посаду обійняла пані Каролін Спаанс. Враховуючи тісні зв’язки з Посольством, ректорат НУХТ запросив пані  Каролін відвідати наш навчальний заклад із метою ознайомлення із нашими міжнародними проектами.

Перша зустріч відбулася у травні поточного року. Пані Радник поінформувала, що уряд Нідерландів започаткував цікаву ініціативу, у рамках якої планується фінансування навчань і тренінгів українських викладачів за напрямком «Харчова безпека та екологія». При цьому має бути визначений провідний університет, на базі якого має бути реалізовано даний проект.

Зараз, із нагоди візиту професора Хууба Леліевельда, ректорат НУХТ ініціював зустріч пані Каролін Спаанс та Катерини Тушинскої (помічника Радника), професора Хууба Леліевельда і проректора університету з міжнародних зв’язків та інтеграції Ярослава Засядька.

Під час зустрічі було розглянуто низку питань, серед яких можливості нашого вишу з організації вказаних навчальних курсів, досвід НУХТ у проведенні міжнародних симпозіумів і семінарів, участь нашого колективу у реалізації європейських проектів в рамках програми ЕРАЗМУС+. Зустріч виявилась плідною, оскільки з нашого боку було продемонстровано широкі можливості університету у напрямку належної методичної організації навчання. Представники Посольства Нідерландів схвально поставились до нашої пропозиції.

Того ж дня за ініціативи Хууба Леліевельда відбулася зустріч представників ініціативної групи НУХТ у GHI та представниці WORD BANK GROUP – Радника з питань харчового законодавства Катерини Онул. Під час цієї зустрічі були розглянуті питання із залучення представників WORLD BANK GROUP до робочої групи GHI Україна та спільне написання, а також публікація наукових праць. Про результати проведених зустрічей проректор з міжнародних зв’язків та інтеграції Ярослав Засядько і професор Хууб Леліевельд доповіли ректору НУХТ Анатолію Українцю.

Під час зустрічі професор Хууб Леліевельд з великою зацікавленістю поставився до проектів університету, ініційованих професором Українцем, щодо підготовки фахівців за напрямом «Аюрведичне харчування» та поширення здорового аюрведичного харчування у їдальнях університету. Оскільки професор Хууб Леліевельд є палким прихильником вегетаріанського харчування, він запросив професора Українця написати декілька науково обґрунтованих статей про аюрведичне харчування та оздоровлення. На думку професора Леліевельда такі роботи викличуть величезний інтерес європейської спільноти, оскільки мешканці Європи приділяють значну увагу своєму здоров’ю.