Нові технології і методи

7 квітня 2017

Усі дослідники, незалежно від віку та наукових ступенів, знають, як важливо донести результати своєї діяльності до широкого загалу колег. Вже з самого початку навчального року на кафедрі органічної хімії почались активні обговорення, експериментальні випробування студентів-науковців. Багаточасові дискусії, написання тез, лабораторна робота «кипіла» майже безперервно!

І ось вирішальний час настав – почалась щорічна конференція молодих вчених НУХТ. Першими презентували свої здобутки студенти першого курсу спеціальності «Хімічна технологія» Георгій Мельниченко і Олександр Волков, які під керівництвом Світлани Ковальової підготували доповіді для англомовної секції. Роботи «Determination of presence of the water-retainer sodium triphosphate in minced meat with method of near-IR spectroscopy» і «Determination of raw meat freshness by the express method of near-IR spectroscopy» викликали неабиякий інтерес аудиторії, жваву дискусію та багато запитань.

Вже наступного дня розпочала свою роботу секція «Синтез та дослідження органічних сполук». Слід відзначити, незважаючи на те, що багато студентів вже закінчили вивчення дисциплін на кафедрі органічної хімії, вони не припиняють свою співпрацю з кафедрою, і навіть просто цікавляться новими технологіями і методами, якими постійно оновлюється сучасний світ органічної хімії. Тому аудиторія не вміщувала всіх бажаючих взяти участь у роботі секції.

Свої дослідження представили 15 доповідачів, які яскраво доповнювали свої доповіді мультимедійними презентаціями, зразками синтезованих продуктів. Кожне дослідження детально обговорювалося, виникали все нові й нові питання, як з боку студентів, так і з боку викладачів. Тому наприкінці засідання було дуже непросто визначити роботи, які особливо запам’ятались. Але, після довгого обговорення, були визначені переможці:

1 місце - Олена Черкавська, ННІХТ («Вплив хімічного складу ефірних олій на властивості парфумерних та фармацевтичних продуктів»)

2 місце - Марина Ярош, БТЕК («Одержання карбонових кислот тієнопіримідинового ряду гідролізом відповідних естерів»)

3 місце - Ліна Гончарук («Дослідження складових косметичного комплексу»)

Вітаємо переможців і бажаємо нових цікавих наукових досліджень та успіхів у навчанні!