Незвична лекція

15 травня 2018

15 травня студенти й викладачі факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу познайомилися з одним із кращих шеф-кухарів Італії Джанні Тота, який нині є шефом київського ресторану «Fabius». Його часто називають VIP-шефом, адже Джанні працював як персональний шеф у багатьох відомих особистостей – Далай-лами, Анни Вінтур, з футбольною командою «Inter», брав участь у відкритті «Richmond restaurant», «Doriani Montenapoleone Cafe Restaurant», «Yacht Club Costa Smeralda» (Porto Cervo). Також у зустрічі взяли участь директор ресторану «Fabius» Віра Кащеєва й  PR-менеджер Світлана Ломакіна. 

З першого ж моменту спілкування в аудиторії встановилася тепла, сімейна атмосфера. Гість, який знає лише кілька слів російською, одразу ж зумів налагодити контакт з присутніми. Він розповів як вперше приїхав до Києва, і враження його були суто негативними, як через півроку зважився знову завітати до столиці України, й на другий день закохався, як прийняв рішення залишитися в Україні і колектив ресторану «Fabius» став його другою сім’єю. Фахівець наголошував, що у наших студентів багато можливостей, якими варто скористатися, закликав молодь вірити в свою мрію й наполегливо працювати для її досягнення. А ще розказував про свій життєвий шлях, про те, що по-доброму заздрить нашим студентам, оскільки сам не мав можливості здобути освіту. Мотивував до вивчення іноземних мов, кепкуючи з себе, що вісім місяців спілкується з колективом ресторану через перекладача, й з гарною порцією гумору повідав, як опановував слово «чому», яким так часто користуються на кухні шефи, коли сердяться. Джанні розповів про свої волонтерські ініціативи – «Різдво для безхатченків» у Мілані, у рамках якого вже 15 років за власний кошт готує для бездомних їжу, створення таборів для постраждалих від землетрусу в Італії. Він впевнений – допомагати ближнім легко й необхідно, й закликав наших студентів також не бути байдужими. Ще одна ініціатива, яку шеф планує запустити спільно з організатором цієї зустрічі, успішною підприємницею Ганною Штефко, – призначення стипендій кращим студентам. Не отримавши освіту сам, він прагне підтримати тих, хто її здобуває.

Також сеньйор Тота представив присутню на зустрічі співробітницю ресторану «Fabius», магістрантку спеціальності «Технології в ресторанного господарства» Аліну Руських. Шеф охарактеризував нашу студентку як дуже сумлінну працівницю й позитивну людину. 

А наприкінці лекції гість вразив присутніх, освідчившись своїй дівчині Вікторії Серебровій, і при вщент заповненій аудиторії, як і годиться, ставши на одне коліно, попросив її руки, чим викликав бурю емоцій і у студентів, і у викладачів. Звичайно, дівчина, щойно оговталась від шоку, сказала «так», а аудиторія поздоровила заручених шквалом аплодисментів.

Насамкінець шеф роздав автографи всім охочим, а у другій частині свого візиту до НУХТ провів для зацікавлених майстер-клас, де поділився своїми професійними таємницями.  

Колектив факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу щиро вдячній Ганні Штефко за організацію заходу й Джанні Тота за насичену, цікаву й корисну зустріч. 

 

    СТРІЧКА НОВИН