Навчання у корифеїв науки

12 жовтня 2017

​Наш університет плідно співпрацює з установами Національної академії наук України, і зокрема з Інститутом технічної теплофізики. Одним із напрямків співпраці є проходження практики нашими студентами у підрозділах Інституту. Наразі з практики повернулися магістри кафедри теплоенергетики та холодильної техніки.

Під час проходження практики вони ознайомились із сучасним теплонасосним обладнанням, сонячними колекторами та панелями, що використовуються в системах опалення.

Були проведені семінари в енергоефективному будинку, де студенти мали можливість не лише теоретично вивчити, а й практично побачити обладнання від початку монтажних робіт до його роботи в загальній системі теплопостачання.

В ІТТФ НАН України активно розвивається центр теплонасосних технологій, у якому розробляються, а потім проходять апробацію комбіновані системи теплопостачання і кондиціювання приміщень різного призначення. Його матеріально-технічна база складається із теплових насосів типу «ґрунт-рідина», які використовуються в системах повітряного і напільного водяного опалення лабораторного приміщення і частини виставкової зали, а також їхнього кондиціонування, теплового насоса типу «повітря-рідина», що підключений за допомогою оригінальної гідравлічної схеми до централізованої системи опалення радіаторного типу частини корпуса, горизонтального ґрунтового колектора і підземного акумулятора теплоти з різними типами ґрунтових теплообмінників, що оснащені датчиками температури ґрунту, а також сонячного колектора. Також проводяться дослідження ґрунтових теплообмінників різного типу спеціального призначення у складі систем теплопостачання окремих приміщень із використанням теплових насосів «рідина-рідина». Системи вимірювань, реєстрації і аналізу первинних даних автоматизовані і комп'ютеризовані, що дозволяє проводити дослідження безупинно в режимі реального часу.