Наукова біотехнологія

10 квітня 2017

На базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук зі спеціальності «Біотехнологія». Галузевою конкурсною комісією до участі у ньому були відібрані 27 робіт із 13 вищих навчальних закладів України.

До участі були запрошені і студенти кафедри біотехнології і мікробіології нашого університету Андрій Вороненко (керівник – д.б.н., професор Тетяна Пирог), Катерина Зусько та Катерина Покойовець (керівник – к.т.н., доцент Наталія Грегірчак), Віктор Борцюх і Дмитро Косий (керівник – д.т.н., професор Наталія Кігель), які презентували свої роботи в секції «Промислова, харчова, сільськогосподарська, медична та фармацевтична біотехнологія», а також Ганна Пономаренко (керівник – к.т.н., доцент Вікторія Красінько), Павло Голубєв та Євген Харченко (керівник – к.б.н., доцент Оксана Скроцька), які взяли участь у роботі об’єднаних секцій «Молекулярна біотехнологія та біоінформатика» та «Екологічна біотехнологія та біоенергетика».

Зазначимо, що цьогоріч до складу журі була запрошена к.б.н. Оксана Скроцька.

Доповідь Андрія Вороненка стосувалася особливостей інтенсифікації біосинтезу мікробного екзополісахариду етаполану на суміші меляси та соняшникової олії. Катерина  Зусько та Катерина Покойовець доповіли про використання їстівних плівок і покриттів у харчовій промисловості, а Віктор Борцюх і Дмитро Косий – на тему, що стосувалася синтезу бактеріоцинів та екзополісахаридів молочнокислими бактеріями. У іншій секції жваву дискусію викликала наукова робота Ганни Пономаренко щодо активності прооксидантної та антиоксидантної систем у пострадіаційних генераціях Cladosporium cladosporioides за різних умов трофіки, а також робота Павла Голубєва та Євгена Харченка, яка стосувалась особливостей молекулярних механізмів противірусної дії тилорону та наночасток діоксиду церію. Кожна з науково-дослідних робіт була представлена на високому рівні, презентації і доповіді були цікавими і наочними, а відповіді на питання комісії та гостей – ґрунтовними та впевненими.

Також слід відзначити і оригінальність презентації однієї з робіт. Так, учасниці студентського гуртка «BIOTECH» Катерина Зусько і Катерина Покойовець підійшли до захисту роботи ще й творчо, вони надали членам комісії короткий опис своєї роботи у вигляді буклету та представили предмет їх науково-практичної діяльності – хліб, покритий їстівною бактерицидною плівкою з діоксиду титану.

Дуже приємно, що студенти саме нашого університету посіли призові місця –  Катерина Зусько та Катерина Покойовець були відзначені дипломом І ступеня, Андрій Вороненко – дипломом ІІ ступеня, а Ганна Пономаренко – дипломом ІІІ ступеня. Віктор Борцюх та Дмитро Косий отримали диплом за високий рівень презентації наукової роботи, а Євген Харченко та Павло Голубєв – диплом за найкраще розкриття актуальної теми.

Вітаємо наших студентів із вдалим виступом, а також бажаємо їм успіху та подальших наукових здобутків!