Наші ветерани

15 травня 2017

Нещодавно відсвяткувала 95-річний ювілей Олександра Демчук, яка багато років працювала на посаді доцента кафедри технології хлібопекарського, кондитерського та макаронного виробництв нашого університету.

На її долю випали важкі часи Другої світової війни, які вона з мужністю пройшла, захищаючи Вітчизну. Олександра Демчук служила старшим сержантом із серпня 1942 р. по липень 1945 р. у 19-му окремому запасному лінійному полку зв’язку, де після отримання спеціальності телеграфіста готувала кадри зв’язківців для фронту. Брала участь у боях з грудня 1943 р. по травень 1945 р. у складі 1006-го окремого батальйону зв’язку при 121 стрілецькому корпусі ІІ Білоруського фронту.

У 1950 р. закінчила Київський технологічний інститут харчової промисловості (нині – НУХТ) та розпочала свою педагогічну діяльність на посаді асистента. Згодом захистила  кандидатську дисертацію, а в 1969 р. одержала звання доцента. У її доробку понад 80 статей і брошур, одна книга, два авторських свідоцтва і два посвідчення про реєстрацію винаходів.

За заслуги Олександра Демчук нагороджена орденами «Красной звезды», «Трудового красного знамени» і «Отечественной войны ІІ степени»; медалями - «За боевые заслуги», «За победу над Германией», «За взятие Берлина». Також Олександра Демчук має багато нагород, якими вона відзначена вже у повоєнні роки: «20-, 30-, 40-, 50-летие победы в Великой Отечественной войне 1941-45 гг.», «50, 60, 70 лет вооруженных сил СССР», «За доблестный труд в ознаменование 100-летия со дня рождения В.И. Ленина», «В память 1500-летия Киева», медаль Жукова, медаль «Захиснику Вітчизни».

Колектив кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів привітав ювілярку, побажав їй  родинного тепла, міцного здоров’я та довгих років життя.

Низький Вам уклін, Олександро Петрівно, за мужність, людську мудрість, доброту та багаторічну кропітку працю!