Набуття практичних навичок

19 травня 2017

Студенти і викладачі кафедри технології цукру і підготовки води взяли участь у інформаційному прес-клубі «Технологія підготовки питної води», який фахівці ПрАТ «АК Київводоканал» провели на Деснянській водопровідній станції. Зустріч відбулася за участі начальника Управління експлуатації Деснянської водопровідної станції Валерія Оленченка. Під час зустрічі учасники познайомилися з повним циклом водопідготовки, що відбувається на Деснянській водопровідній станції (на сьогодні вона є найбільшою станцією Києва та України, що готує та подає киянам 60% питної води).

Присутні відвідали один із трьох блоків водоочисних споруд, де відбувається класична реагентна схема очищення води з відстоюванням і фільтруванням. До складу технологічної лінії входять змішувачі, горизонтальні відстійники з камерами реакції та швидкі фільтри. Для коагулювання використовується сірчанокислий алюміній та гідроксихлорид алюмінію. Для знезараження застосовується рідкий хлор. Потужність всієї станції становить понад 1 млн 80 тис. м3 на добу.

Відвідувачі познайомилися з хіміко-технологічною лабораторією, яка цілодобово контролює якість води на всіх етапах очищення. Гостям презентували сучасне обладнання біомоніторингу токсичності води, аналогів якому немає в Україні. Вода, що подається споживачам,  відповідає вимогам Державних санітарних правил і норм 2.2.4-171.-10.

Все більше студентів залучається до участі у відкритих прес-клубах організованих ПрАТ «АК Київводоканал». Викладачі пишаються активною участю студентів кафедри в обговореннях практичних проблем підготовки води, які порушуються під час засідання клубу. Такий досвід дає можливість набуття не тільки теоретичних, але й практичних навичок у майбутніх спеціалістів із водопідготовки.