На шляху академічної мобільності

21 жовтня 2015

Ні для кого не таємниця, що нині конкурентоспроможний фахівець визначається не лише за рівнем своїх професійних компетенцій, але й за здатністю приймати самостійні виважені рішення, самовдосконалюватися й навчатися протягом життя. Не останню роль при працевлаштуванні грає й володіння іноземними мовами, знання не лише вітчизняних норм, прийомів, технологій, устаткування, але й тих, якими користуються в інших країнах. Неабияку допомогу у підготовці таких всебічно розвинених фахівців надає академічна мобільність, якою з року в рік користується все більше українських студентів і молодих науковців. Наш університет не стоїть осторонь інноваційних освітніх процесів і докладає всіх зусиль для створення якнайсприятливіших умов для успішного й якісного навчання студентів. Тож з року в рік зростає кількість програм подвійних дипломів, що започатковуються у нашому виші й успішно працюють.

21 жовтня до нашого університету завітали представники Вищої Школи Менеджменту Охорони Праці в Катовіцах (Польща) – заступник декана технічного факультету Яцек Пагева, помічник канцлера Клавдія Тирала та директор «SOWARD INTERNATIONAL GROUP» Юрій Маслак. Гості зустрілися з проректором університету з міжнародних зв’язків та інтеграції Ярославом Засядьком та поспілкувалися з магістрантами різних спеціальностей.

У ході зустрічі зі студентами польські фахівці презентували програму подвійних дипломів (2D!), що вже працює між нашими навчальними закладами. Вони ґрунтовно розповіли про умови участі у ній, перспективах, які з’являються у учасників програми.

Нагадаємо, що реалізація проекту подвійних дипломів відбуватиметься за спеціальностями «Менеджмент організацій і адміністрування» та «Туризмознавство» (наш університет) з одержанням дипломів ОКР «магістр» українського державного зразка і європейського закладу вищого рівня акредитації зі споріднених спеціальностей «Міжнародне управління» та «Туристичний менеджмент» (Вища Школа Менеджменту Охорони Праці, Польща). Крім того, учасниками програми можуть стати студенти, що навчаються на факультетах інженерної механіки та пакувальної техніки, енергетики і енергоменеджменту, автоматизації і комп’ютерних систем. Зокрема, були досягнуті домовленості щодо започаткування навчальних магістерських програм у галузі енергетичного менеджменту, екології теплової генерації, менеджменту та обслуговування холодильного фреонового обладнання.

Пропонують польські партнери і навчання у мовних школах. Саме з такого короткострокового навчання нещодавно повернулися наші студенти факультетів готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, енергетики і енергоменеджменту та економіки і управління підприємством, сповнені позитивних вражень і готовності продовжувати навчання вже за своїми фахами.

Учасники зустрічі отримали вичерпні відповіді на свої питання, зокрема щодо умов навчання, захисту дипломних проектів, проживання, вартості участі у програмі. Сподіваємося, що проект 2D! слугуватиме дієвим засобом євроінтеграції наших випускників.