На майбутнє

14 серпня 2017

​Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила, що Міністерство освіти і науки розглядає можливість введення з 2018 року уніфікованих переліків необхідних предметів зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на одну і ту ж спеціальність до різних вищих навчальних закладів.

Вона зазначила, що такі універсальні переліки предметів ЗНО для кожної спеціальності будуть обговорюватися із громадськістю.

Крім того, пані міністр запевнила, що за результатами вступної кампанії буде проведений дуже глибокий аналіз і аудит всього, що відбувалося в її ході, щоб визначити головні аспекти, на доопрацюванні яких треба зосередитися, а програмне забезпечення електронної системи вступу у вищі навчальні заклади буде допрацьоване до вступної кампанії наступного року.

Також Ліля Гриневич зазначила, що в цьому році багато вишів самостійно виставили собі норму, що навчання за тією чи іншою програмою вони будуть здійснювати тільки в тому випадку, якщо у них буде, наприклад, п’ять абітурієнтів (могло бути і більше, і менше), які надійшли на місця державного замовлення. Таким чином, якщо на програму надійшло тільки двоє бюджетників, то програма не відкривається. Тих двох вступників ЄДЕБО автоматично розподіляла до вишів, що були нижче у них за пріоритетом. При цьому, якщо вони подавали тільки одну заяву на одну програму підготовки, і вона не відкривалася - то вони втрачали можливість вступити на бюджетну форму навчання. Всього таких випадків у 2017 році було понад 400, і в кожному з них Міносвіти шукало можливість і пропонувало таким вступникам місця на бюджеті в інших навчальних закладах.

    СТРІЧКА НОВИН