Молодь – вражає!

10 квітня 2017

Роботу секції «Біотехнологія і мікробіологія» 83-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті» відкрила завідувач кафедри біотехнології і мікробіології д.б.н., професор Тетяна Пирог, яка привітала молодих науковців і побажала учасникам зібрання плідної й цікавої роботи.

Під час роботи секції були заслухані 19 усних і розглянуті 17 стендових доповідей студентів 3 і 4 курсів, а також магістрантів кафедри. Слід відзначити юних учасників гуртка «BIOTECH», студентів 3 курсу Ігоря Ключку та Каріну Кондрашевську (керівник – Тетяна Пирог), які лише восени увійшли до складу гуртка, а вже встигли виконати і проаналізувати велику кількість експериментів, результати яких були відображені у стендовій доповіді «Вплив катіонів кальцію на біологічні властивості поверхнево-активних речовин Nocardia vaccinii IMB B-7405».

Цікавість аудиторії викликала усна доповідь магістранта кафедри Валентина Моцара «Розробка технології виробництва лікарського препарату на основі альфа-ліпоєвої кислоти». До речі, Валентин виконує свою магістерську роботу на базі центральної лабораторії фармацевтичної розробки ПАТ «Фармак».

Жвава дискусія розпочалась після виступу магістрантки Ольги Бородіної, яка познайомила присутніх із результатами антимікробної активності абзимів коров’ячого молозива і можливістю їх подальшого використання у складі дитячого харчування.

Наприкінці професор Тетяна Пирог розповіла учасникам конференції про труднощі та особливості виконання власної наукової роботи, допомогу старших колег і порекомендувала студентам не робити непотрібних помилок у оформленні та презентуванні наукової роботи і завжди звертатись за порадою до досвідчених науковців.