Міжкультурна комунікація

19 квітня 2017

Із метою розвитку комунікативної компетенції студентів і налагодження міжкультурних зв’язків фахівці кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації провели круглий стіл «Україна – Америка: міжкультурна комунікація».

На захід були запрошені носій мови, американець Томас Стівенс, представник бізнесу, директор компанії В2Ukraine Олег Береснєв, студенти 1-3 курсів груп англомовних проектів Навчально-наукового інституту економіки і управління НУХТ, завідувач кафедри Галина Чередніченко, викладачі кафедри Олена Галинська й Ольга Нікітенко.

За допомоги модератора дискусії Олени Галинської учасники круглого столу обговорили корисну та важливу для наших студентів тему міжкультурних контактів. Адже, по-перше, нині динамізується спілкування людей, які належать до різних національних і лінгвокультурних спільнот. А це, в свою чергу, потребує вміння досконало висловлюватися й уважно чути, розуміти всю мовну та культурну специфіку, яку виражають та інтерпретують учасники міжкультурної комунікації. І, по-друге, безпосереднє спілкування з представником бізнесу, людиною, яка представляє певний прошарок американського суспільства, є, безсумнівно, корисним і повчальним для наших студентів.

Томас Стівенс зацікавив студентів розповіддю про США, особливості культурно-політичного розвитку країни, спосіб життя американців, сформулював власне позитивне ставлення до України і був щиро здивований знаннями наших студентів історії Америки, певних історичних і культурних фактів. Також гість зазначив, що у нього викликають повагу певні цінності українського менталітету, особливо сімейний уклад, родинні цінності.

Круглий стіл продемонстрував рівень підготовки наших студентів і знання англійської мови, що дало змогу відчувати себе майже на рівних у  спілкуванні з носієм мови, а також надав можливість зрозуміти та розкрити для себе деякі особливості американської культури.