Кухня – це пристрасть

15 травня 2018

​15 травня свій пам’ятний візит на факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, що ще довго згадуватимуть і студенти, і викладачі VIP-шеф Джанні Тота продовжив майстер-класом.

Як зізнався сам шеф, кухня для нього – це пристрасть, місце натхнення. Він обожнює готувати, вигадувати нові смаки й поєднувати інгредієнти – гаряче з холодним, м’яке з хрустким.

Джанні каже, що українська кухня схожа зі середземноморською. Вона натуральна, бо в ній, як і у середземноморській, поважають традиції. Тому він намагається поєднувати ці дві традиції, дві культури, щоб максимально задовольнити всіх гостей. Ближче знайомлячи присутніх зі своєю філософією, шеф приготував своє коронне блюдо – різотто.

Розпочав фахівець із ввідної інформації про одяг та дотримання гігієнічних вимог на кухні. Далі розповів про своє ставлення до молекулярної кухні й зізнався, що сам є прибічником традиційної. Наприклад, в Україні серце італійця полонив борщ, приготований бабусею його знайомої. І хоча він неодноразово куштував цю страву в різних ресторанах, у тому числі й приготовану за авторськими рецептами, бабусин борщ ніщо затьмарити не змогло. Але в той же час шеф наголошує, що кухня – завжди еволюція. Тому він розробив авторські рецепти різотто, за два з яких, до речі, має нагороди в Італії.

Студенти дізналися, який рис слід використовувати для приготування різотто, й що шеф, аби зробити страву легшою для сприйняття шлунком замінив традиційні цибулю й вино натуральними кислотами. Детально коментуючи свої дії, він поділився родзинками приготування смачного бульйону й соковитого шпинату, а також відповів на численні запитання студентів. А їх цікавило буквально все – від того, чи вимагає він від підлеглих увесь час носити кухарський ковпак, до знаменитого авторського десерту тірамісу.  

«Всі інгредієнти в моєму різотто самостійні, я з’єдную різні емоції. Тому кожний раз, пробуючи моє різотто, гість відчуває вибух смаків», – каже Джанні. У своїх стравах він робить акцент на натуральності смаку кожного інгредієнта, тому вважає за краще майже не додавати в них сіль. Таким чином шеф прагне, щоб кожний зміг чітко оцінити натуральність і якість продуктів, адже часто сіль ховає справжній смак. Фахівець заявив, що смак його страв подібний поцілунку – чим більше смакуєш, тим більше хочеться. І всі присутні змогли пересвідчитися в цьому, дегустуючи його різотто зі шпинатом і зернятами граната.

Наприкінці майстер-класу шеф на згадку отримав пам’ятні подарунки від факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу й сам подарував деканові факультету Віктору Доценку свій авторський фартух. А ще було багато селфі зі студентами й запевнення, що ця зустріч далеко не остання. На завершення сеньйор Тота вже цілком серйозно сказав студентам, що вони – сьогодення й майбутнє України, їм її розбудовувати й прославляти.

Додамо, що оскільки навчальна лабораторія не могла вмістити всіх бажаючих, майстер-клас уже традиційно транслювався у прямому ефірі на сусідні аудиторії й лабораторії. 

    СТРІЧКА НОВИН