Крок до професійного становлення

27 листопада 2015

У жовтні в київському осередку компанії JTI, яка за версією міжнародного інституту Top Employers отримала звання одного з п’яти кращих роботодавців світу, стартував конкурсний відбір студентів 3-6 курсів і нещодавніх випускників ВНЗ України на цьогорічний «open day». Наприкінці листопада із декілька сотень претендентів обрана двадцятка учасників, у тому числі нагода представити наш університет на заході випала студенткам спеціальності «Управління персоналом та економіка праці» Владиславі Черновій та Аліні Носенко.

Шість годин поспіль у конференц-залі центрального офісу JTI тривали виступи її провідних спеціалістів, із яких присутні дізналися про історію розвитку, специфіку бізнесу та політику соціальної відповідальності компанії, структуру її HR-підрозділу та різноплановість функціональних обов’язків штатних ейчарів. Інтерес слухачів викликала практика підтримки корпоративної культури в JTI, зокрема, неформальні стосунки в колективі, де традиційно звертаються один до одного на «ти», незважаючи на ранг посади; можливість переходу працівників із одного відділу до іншого для набуття нових нефахових навиків; існування внутрішнього інтернет-порталу для пропозицій персоналу з будь-яких питань, що має зворотній зв’язок із керівництвом; організація спільного дозвілля для співробітників та їх сімей, на фінансування якого планується окремий бюджет.

Студенти оглянули офісні приміщення JTI, стилістика яких нагадує формати інших всесвітньовідомих компаній – Microsoft, Yandex, Mars: дизайнерський інтер’єр зі скляними кабінетами-перегородками та «зеленими» зонами; високотехнологічне оснащення робочих місць; спеціальні кімнати для релаксу (читальня, спортзала, локації для заняття йогою та настільних ігор).

Крім інформаційної та екскурсійної програм, організатори влаштували групове випробування: присутніх розділили на 4 команди, за кожною з яких закріпили відповідний HR-підрозділ компанії: оплати праці, підбору персоналу, його мотивації та навчання, кадрового адміністрування. Команді Аліни і Владислави дістався відділ заробітної плати, а завдання полягало в тому, щоб застосувати діючі норми законодавства для розрахунку реального заробітку працівників, здійснивши податкові утримання із посадових окладів. Ліміт часу для підготовки – півгодини, після закінчення яких необхідно було представити отримані результати на розгляд компетентного журі у складі HR-менеджерів JTI. Всі команди з натхненням підійшли до вирішення завдань, деякі зробили презентацію англійською, проте креативність наших дівчат зашкалювала: візуальна подача матеріалу, впевнений виступ і командний дух виглядали більш, ніж переконливо, виділяли їх з-поміж інших та у підсумку принесли перемогу. Винагорода за першість у змаганні – сертифікат на проходження кар’єрного коучингу і запрошення на стажування.

Зауважимо, що серед спікерів цього дня були й колишні стажери, а тепер – повноцінні члени «великої родини» JTI, долучитись до якої мають змогу студентки факультету обліку, фінансів та підприємницької діяльності. Тож вітаємо їх з вагомим кроком вперед на шляху до професійного становлення.