Кращий світовий досвід

17 травня 2017

​Доцент кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Марина Білько взяла участь у ІІІ Міжнародних зустрічах виноробів і енологів для спеціалістів виноробної галузі, яку проводив Інститут енології Шампані (ІОС) за підтримки Міністерства сільського господарства і Національного агентства вина Грузії в м. Тбілісі 10-12 травня 2017 р.

У форумі брали участь понад 150 представників із близько 10 країн – Франції, Італії, Чехії, Грузії, Росії, Вірменії, Узбекистану, Дагестану, України та ін.

У рамках форму відбулася конференція «Аромати вина: отримання, ідентифікація і збереження», спікерами якої булі відомі європейські енологи Jean Philippe Roby (Вища національна школа агрономії, Університет Бордо), Richard Pfister (Вища школа виноградарства і виноробства Швейцарії), Jean-Pierre Valad (директор по енології, Інститут енології в Шампані (IOC), Avrore Jeudy (IOC) та ін. Вони познайомили учасників форуму з класифікацією ароматів у сучасній енології, розробками щодо впливу теруару на формування ароматів у вині, позитивними та негативними аспектами впливу на аромат вина, новітніми технологіями та розробками в сфері фільтрування та розливу тихих і ігристих вин.

Також відбувся семінар-тренінг із навчання практичним аспектам ідентифікації ароматів вина, отримання бажаного ароматичного профілю вин.

До програми входив візит до Міністерства сільського господарства, Музею вина, Агентства вина Грузії, де відбулося знайомство з Головою центральної дегустаційної комісії – Анною Годабрелідзе, яка також очолює факультет виноградарства і виноробства у Аграрному університеті м. Тбілісі. Вона познайомила з особливостями підготовки виноробів-енологів у Грузії за європейськими стандартами, де майбутні фахівці мають можливість власноруч здійснювати догляд за виноградниками, виготовляти та досліджувати вино в лабораторіях університету.

Після закінчення форуму для його учасників була організована поїздка до Кахетії для ознайомлення з практичними аспектами виробництва вина в Грузії за кахетинською технологією.

Учасники форуму відвідали Фестиваль вина, де виробники з усієї Грузії представляли свою продукцію з можливістю дегустації відомих грузинських вин.