Інтелект – як об’єкт комерціалізації

17 травня 2017

​Студенти магістранти, аспіранти та викладачі Навчально-наукового інституту харчових технологій (ННІ ХТ) нашого університету мали можливість познайомитися з професором, доктором економічних наук, патентознавцем Іваном Дахно, який є провідним фахівцем Інституту законодавства Верховної Ради України.

У вступній частині  фахівець  зробив короткий екскурс в історію створення державної структури інтелектуальної власності, а саме безпосередню її участь у  інноваційному розвитку, що є тією рушійною силою, яка спроможна забезпечити економічну незалежність України. Адже інтелектуальні активи, що набувають форми інтелектуальної власності, становлять істотну частку інноваційної компоненти розвитку виробництва. Вони додають конкурентних переваг продукції, що виробляється із їх використанням, створюють її додаткову вартість і додаткову вартість підприємства на ринку.

У виступі Іван Дахно наголосив на місці і ролі об'єктів інтелектуальної власності у процесі маркетингу інновацій, а також розглянув і проаналізував основні проблеми їх вартісної оцінки та комерціалізації.

Під час бесіди з присутніми він поділився досвідом читання лекцій у США, проаналізував сучасний стан і перспективи розвитку патентних відділів та роботи патентних повірених.

У дискусії взяв участь професор Петро Шиян, який зорієнтував майбутніх науковців на перспективи службового використання ноу-хау, особливості отримання прав на об’єкти промислової власності, зокрема важливості привілеїв, які мають власники патентів на винаходи та патентів на корисну модель.

Інформація, яку отримали слухачі, викликала зацікавленість у багатьох присутніх, яка вилилася у конструктивні запитання. На завершення зустрічі відбувся обмін контактними телефонами.