І зацвіте сакура…

30 березня 2017

2017 рік оголошений Роком Японії в Україні. Також цього року виповнюється 25 років встановленню дипломатичних відносин між нашими країнами. З нагоди цієї дати уряд Японії проводить кампанію «2500 сакур», у рамках якої в різних містах України висадять сакури.

Наші студенти вирішили самостійно долучитися до цієї акції, й за ініціативи студентської ради університету придбати саджанець і висадити на території університету. Студентська ініціатива знайшла активну підтримку адміністрації, більше того, адміністративно-технічні служби висловили бажання також долучитися до акції. Тож на благодійні внески працівників цих служб був придбаний ще один саджанець.

30 березня в університеті відбулася церемонія висадження дерев. У внутрішньому дворику зібралися проректори, директори навчально-наукових інститутів і декани факультетів, викладачі, співробітники університету і, звичайно ж, студенти. До церемонії долучилася аташе економічного відділу Посольства Японії в Україні Юрі Іто.

Одне дерево тепер милує око на газоні біля корпусу «З», друге затишно розмістилося поряд із корпусом «Є». Посаджені сакури «Канзан» адаптовані до українського клімату, який більш суворий, ніж на батьківщині цих дерев, і мають прижитися.

Шановна гостя Юрі Іто подякувала нашому колективові за таку приємну для неї і японського народу ініціативу й наголосила, що сакура - символ Японії та японської культури, який японці шанують із давніх часів, й вона дуже рада, що тепер і в нашому університеті також отримали можливість милуватися чарівним цвітом цих дерев.