Гостювання на «Біофармі»

26 листопада 2015

Виявляється і у ХХІ столітті, не зважаючи на всеохоплюючу еру інформатизації і начебто безмежні можливості інтернет-ресурсів, може відчуватися брак інформації. Особливо гостро ця проблема постає під час підготовки курсових проектів, присвячених проектуванню складних біотехнологічних і біофармацевтичних виробництв. Дуже важко уявити процеси, які поєднують у собі найновітнішу інженерну складову і мають забезпечити оптимальні умови культивування біопродуцентів, тому краще побачити все на власні очі. Саме так вирішили студенти 4-го курсу і викладачі кафедри біотехнології і мікробіології, доценти Оксана Скроцька Вікторія Красінько й вирушили до м. Біла Церква, де розташувалися нещодавно збудовані корпуси сучасного біофармацевтичного підприємства «Біофарма».

Головною метою поїздки було бажання студентів ознайомитись із технологічним обладнанням фармацевтичного підприємства, особливостями організації контролю на виробництві, системами передферментаційної підготовки виробництва, а також поглиблення та покращення знань для написання курсового проекту з дисципліни «Основи проектування біотехнологічних виробництв».

Спочатку вирушили до лабораторного комплексу, де оглянули лабораторії хімічного і мікробіологічного контролю, а також молекулярно-біологічних методів, оснащені сучасними приладами для якісного та кількісного аналізу імунобіологічних препаратів. Студенти мали змогу побачити найсучасніші моделі газового та рідинних хроматографів, автоматичні прилади для титрування – титратори, атомно-адсорбційний спектроколориметр для визначення важких металів у плазмі донорської крові та необхідне обладнання для проведення полімеразної ланцюгової реакції.

Далі студенти відвідали центр наукових досліджень, розробок і технологій, керівник якого Ірина Шевчук ознайомила із напрямами роботи центру – модернізацією технологічних процесів при виробництві препаратів крові, генерування нових форм рекомбінантних препаратів і розробленням технологій глибинного культивування пробіотичних мікроорганізмів. Майбутні фахівці познайомились із принципом роботи іонного хроматографа, амінокислотного аналізатора, атомно-абсорбційного спектрометра та багатофункціонального флюорометра з автоматизованою цифровою мікроскопією.

Наостанок знайомилися з роботою фармацевтичного заводу. Керівник ділянки пакування Владислав Ліник розповів про систему підготовки води і повітря, облаштування виробничих зон. Студентам продемонстрували обладнання ділянок виробництва стерильних лікарських засобів у скляних флаконах та ампулах, а також ділянки упаковки. Усі технологічні процеси автоматизовані, що дозволяє істотно збільшити виробничу потужність. Слід зазначити, що виробничі дільниці організовані відповідно до положень європейського керівництва з належної виробничої практики для фармацевтичних підприємств (GMP).

Упродовж тривалого знайомства з підприємством викладачів зустрічали знайомі усміхнені обличчя: Тетяна Дейнеко, Дмитро Челик, Олена Баліцька, Тарас Касімов, Анастасія Федоренко, Вікторія Карєвіна, Тетяна Лупіна, Юлія Лисенко (Гладка), Оксана Савчук. Склалося враження, що більша половина співробітників комплексу «Біофарма» – випускники кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ.

Студенти отримали позитивні враження від побаченого і набули багато практичних і корисних знань. Колектив кафедри щиро вдячний керівництву «Біофарма» за надану можливість відвідати сучасне українське фармацевтичне підприємство, яке спеціалізується на розробленні та виробництві інноваційних високотехнологічних фармацевтичних препаратів.

Фотоальбом...